W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Młody mieszkaniec Podleszan poleci do Japonii [FOTO]

Zespół Szkół w Podleszanach został Szkołą Partnerską Programów Międzykulturowych AFS Polska. AFS jest międzynarodową, pozarządową organizacją non-profit, opierającą działalność na wolontariacie.

AFS działa na rzecz edukacji międzykulturowej, wspierając działania dążące do budowania świata opartego na sprawiedliwości i pokoju. Dzięki tej współpracy Szkoła uzyskała prawo do goszczenia uczestników w ramach Programu AFS. Umożliwiamy Uczniom świadome zaangażowanie się w sprawy lokalne, narodowe i międzynarodowe.

AFS współpracuje z tysiącami szkół na całym świecie. Dzięki czemu i my możemy być w kontakcie z dowolnym krajem, jaki tylko wybiorą Nasi Uczniowie. Szkoła uzyskała prawo do przeprowadzania warsztatów przez przedstawicieli AFS, co daje nam możliwość uczestnictwa w lekcjach międzykulturowych (także online). Zajęcia prowadzone są także w j.angielskim co daje możliwość osłuchania się i obycia z tym językiem.

W zeszłym roku odwiedzili nas  Aracely z Chile 🇨🇱 i Goan z Francji 🇫🇷  oraz Giulie z Włoch 🇮🇹 , w bieżącym Kata z Chile 🇨🇱 , Giovanni i Luca Włoch🇮🇹. Chcemy zwrócić uwagę na lokalną społeczność Podleszan jak i okolic i podziękować za tak chętne przyjmowanie Uczniów do swoich domów. Zachęcamy do dalszej współpracy, bycie rodziną goszczącą jest  pięknym i rozwijającym doświadczeniem. 
NAJWAŻNIEJSZE ze względu na wiek uczniów nie realizujemy wyjazdów w ramach programów, jednak dzięki temu, że jesteśmy Szkołą Partnerską – Uczniowie, którzy w przyszłości będą chcieli wziąć udział w wymianie dostaną dodatkowe punkty przy rekrutacji po ukazaniu dyplomu ukończenia Zespołu Szkół w Podleszanach. 
Koordynatorami na terenie szkoły są mgr Karolina Kowalik i mgr Sylwia Madycka.

Z przyjemnością chcemy poinformować, że nasz absolwent – Wojciech Mroczka został laureatem miesięcznego stypendium do Japonii. AFS Polska otrzymała ponad 60 zgłoszeń, spośród których wybrali 5 osób, które w październiku będą mogły rozpocząć swoją miesięczną przygodę w Kraju Kwitnącej Wiśni. Konkurencja była zatem bardzo duża, Gratulujemy!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Informacja magistratu w sprawie wycięcia wierzb na osiedlu Lotników [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Koncert Kasi Moś na Bulwarach Gryfinów Mieleckich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Korzenie i Kwiaty – Przywracanie Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych – wręczenie nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa