W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Młodzi druhowie [FOTO]

We wtorek (09.04) w Ośrodku Kultury w Chorzelowie rozstrzygnięto etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież zapobiega pożarom”.

Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W eliminacjach gminnych udział wzięło ponad czterdziestu uczestników z ośmiu szkół Gminy Mielec. Dla najlepszych Zarząd Gminny OSP Mielec oraz Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec przygotowali specjalne nagrody w tym m.in. tablety, miniwieże oraz słuchawki. Ponadto każdy uczestnik otrzymał zestawy gadżetów gminnych oraz pamiątkowy dyplom uczestnictwa.

–  Miło mi, że rozpoczęliście taką dobra tradycję i od dziś turnieje wiedzy pożarniczej będą w naszej Gminie odbywały się co roku. Mam nadzieję, że nagrody które przygotowaliśmy wspólnie z Zarządem Gminnym OSP będą dla Was zarówno motywatorem do dalszej pracy ale również miłą pamiątką turnieju. Zachęcam Was do wstąpienia w szeregi Ochotniczych Straży Pożarnych. Jest to służba społeczności, która niesie ze sobą wiele korzyści. Dobrze wpływa na Was, na Waszą miejscowość oraz uczy dobrych nawyków pomagania drugiej osobie. Dziękuję opiekunom, osobom które Was przygotowywały oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tego turnieju. Rodzicom gratuluję wspaniałych pociech, a laureatom życzę sukcesów na etapie powiatowym.  

Po ocenie testów komisja Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu w składzie Andrzej Kukliński oraz Artur Dziekan przyznała nagrody:

I kategoria wiekowa

I Martyna Nowak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzędzianowicach

II Wiktoria Więcław – Szkoła Podstawowa w Podleszanach

III Maksym Kremer – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej

II kategoria wiekowa

Jakub Nowak – Szkoła Podstawowa w Podleszanach

II Alicja Cieśla – Zespół Szkół w Książnicach

III Miejsce Ewa Lelakowska – Zespół Szkół w Woli Mieleckiej

Zdobywcy I i II miejsca z obu kategorii wiekowych przeszli do etapu powiatowego konkursu, który odbędzie się Wadowicach Górnych 27 kwietnia 2019r.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Koncert popis tańca na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa