W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka

Młodzi mielczanie poznawali sylwetkę Ignacego Łukasiewicza

Rok 2022 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Ignacego Łukasiewicza w związku z 200 rocznicą urodzin twórcy światowego przemysłu naftowego.

Nauczyciele z PM 16 postanowili przybliżyć przedszkolakom postać Ignacego Łukasiewicza.
Wychowankowie wzięli udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej #SzkołaPamięta.
W tym dniu postanowili uczcić pamięć Ignacego Łukasiewicza – mieszkańca naszego regionu. Człowieka, któremu tak wiele zawdzięczamy. Człowieka- znanego na całym świecie. Człowieka- który odmienił bieg historii.
Dzięki prezentacji multimedialnej oraz “żywej lekcji historii” dzieci mogły bliżej poznać jego postać i zasługi, a także zobaczyć i dotknąć wiele eksponatów.
Jako zwieńczenie udziału w projekcie udaliśmy się  do Muzeum Regionalnego na wystawę “Oświetlenie historię wybrane”, gdzie dzieci mogły utrwalić wiedzę zdobytą na zajęciach i wziąć udział w prawdziwej lekcji muzealnej.
Przedszkolaki dzięki specjalnie przygotowanej ekranizacji przeniosły się w czasie, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę świeci w nocy. Zobaczyły prehistoryczną grotę z jaskiniowcem, pradawny zamek, kolekcję przepięknych lamp naftowych, czy też mieszkanie umeblowane jakby z minionej epoki.

Anna Stefaniak – nauczyciel PM16

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecki Uniwersytet Dziecięcy zaprasza na rekrutację

Wiadomości Mielec

Policjant z Mielca najlepszym dzielnicowym na Podkarpaciu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Ukarany mandatem w wysokości 3 tyś. złotych za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa