W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Młodzi nieprzeciętni – zdolni uczniowie mieleckich szkół

Portal nowiny24.pl opublikował artykuł „Te szkoły podstawowe w województwie podkarpackim mają najwięcej zdolnych uczniów”.

W dokonanym rankingu wzięto pod uwagę wyniki drugiego, rejonowego etapu trzynastu wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, a wykazano w nim 40 szkół z Podkarpacia, w których co najmniej pięciu uczniów awansowało do etapu wojewódzkiego.

W finałach rywalizacji uczestniczyć będą przedstawiciele 7 mieleckich szkół: 5 uczniów z SP-2, 7 uczniów z SP-6, 8 uczniów z SP-13, 9 uczniów z SP-9, po 11 uczniów z SP-11 i  SP-1 oraz 30 uczniów z SP-3.

Warto odnotować, że 30 awansów z mieleckiej Trójki umiejscowiło szkołę na I miejscu w województwie, a rzeszowska szkoła z II miejsca ma dwukrotnie mniej awansów. Gmina Miejska Mielec prowadząca opisane szkoły gratuluje 83 uczniom (w tym 2 uczniom z – nieuwzględnionej  w artykule – SP-8) oraz nauczycielom uzyskanych dotychczasowych wyników, trzyma kciuki za pomyślne rozstrzygnięcia finałowe w Rzeszowie i… szykuje się na kolejną galę „Młodzi nieprzeciętni”, podczas której nagrodzi rekordową liczbę uczniów.

DCIM/100MEDIA/DJI_0017.JPG
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

  ” Ostry dyżur literacki „. Warsztaty Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO

Wiadomości Mielec

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa