W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanej pomaga innym, zbierając makulaturę

W Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu od października do grudnia młodzież zbierała makulaturę. W czasie trwania akcji uczniowie przynosili do szkoły niepotrzebne zeszyty, gazety, stare książki.

W zbieranie makulatury i przywożenie jej do szkoły niejednokrotnie angażowali się rodzice. Niecodzienna akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży, która z wielkim poświęceniem przygotowywała ogromne ilości zużytego już papieru. W finale przedsięwzięcia okazało się, że zgromadzono kilka ton odpadów.

Pakowaniem makulatury do transportu zajęli się strażacy z klasy II TA. Za sprzedaż odpadów uzyskano dużą sumę pieniędzy. Celem akcji było przede wszystkim zebranie datków na pomoc dzieciom z domu dziecka, a także na wsparcie zwierząt z mieleckiego schroniska.

 

 

Uczniowie biorąc udział w akcji promowali także dbałość o środowisko poprzez oddawanie surowców nadających się do recyklingu. Dzięki temu nauczyli się chronić środowisko i naturalne zasoby Ziemi. Pomysłodawcą i organizatorem tej niezwykle szczytnej akcji była nauczycielka języka angielskiego Magdalena Tomecka.

 Informacja i zdj. Jadwiga Stala- Dudek ZSB

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Derby Podkarpacia bez sensacji. Rysice Rzeszów – ITA Tools Stal Mielec 3:0 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa