W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Mobilne Laboratorium Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy – wystawa edukacyjna

Od 11 kwietnia do 9 maja br. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mielcu (ul. Solskiego 2) gościć będzie czasowa wystawa edukacyjna. „Mobilne Laboratorium TPU” to 12 fascynujących eksponatów, dzięki którym młodzi pasjonaci nauki będą mogli zgłębić wiedzę na temat zjawisk i zagadnień dotyczących wielu dziedzin nauki – biologii, fizyki, matematyki, historii i inżynierii.

Otwarcie wystawy odbędzie się w najbliższy czwartek (11 kwietnia br.). Wystawa dostępna będzie dla wszystkich chętnych w dni robocze. W godzinach 9:00 – 13:00 zapraszamy grupy zorganizowane, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr telefonu 17 788 51 94. Natomiast od 15 kwietnia br. w godzinach 16:00-18:00 wystawa będzie dostępna dla każdego, kto chce poznać w praktyce tajniki nauki.

“Mobilne Laboratorium TPU” jest częścią programu ukraińskiej Małej Akademii Nauk, autoryzowanego przez ukraińskie Ministerstwo Edukacji oraz wdrożone przez “TPU” jako projekt wspierający edukację i rozwój dzieci ukraińskich i polskich.

Przedsięwzięcie służy rozwojowi dzieci. Każdy gość wystawy będzie mógł znaleźć dla siebie coś niezwykłego, wejść do świata nauki z dziecięcą ciekawością i poznać nowe sposoby na przedstawienie wiedzy. 

Wspomagając realizację tego charytatywnego projektu, możemy zmienić przyszłość dzieci i młodzieży poprzez rozwijanie ich naukowych pasji.  Chcemy pokazać, że nauka może być ekscytująca i przystępna, jeśli tylko podejdziemy do niej w innowacyjny i inspirujący sposób. 

Organizatorem wystawy jest Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy. 

Współorganizatorami wystawy w Mielcu są: Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Szczegóły oraz zgłoszenia grup: tel. 17 788 51 94

11 kwietnia, godz. 11.30

Hala sportowo-widowiskowa MOSiR

Wejście od ul. Kusocińskiego

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa