W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Niebieska Karta za przemoc domową

Policyjny dozór, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz obowiązek opuszczenia wspólnego miejsca zamieszkania, zastosowała Prokuratura Rejonowa w Mielcu wobec 49-letniego mężczyzny.

Jest on podejrzany o psychiczne i fizyczne znacznie się nad swoją rodziną. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

W sobotę, mieleccy policjanci założyli „Niebieską Kartę” w rodzinie, gdzie dochodziło do przemocy domowej. Funkcjonariusze ustalili, że od dłuższego czasu 49-letni mężczyzna znęcał się nad swoją żoną i dziećmi, stosując przy tym przemoc psychiczną, jak też fizyczną. 45-letnia kobieta, doznająca przemocy, złożyła w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu stosowne zawiadomienie w tej sprawie.

Sprawca stosowania przemocy został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzą oraz obowiązek opuszczenia wspólnego miejsca zamieszkania.

Pamiętajmy, że obowiązujące prawo zabrania stosowania przemocy wobec swoich bliskich. Jeżeli sami lub ktoś z naszych bliskich krzywdzony jest przez osoby najbliższe, nie wstydźmy się prosić o pomoc. Pamiętajmy, że nie jesteśmy z tym sami. Jeżeli jesteśmy ofiarą bądź też świadkami przemocy domowej, nie obawiajmy się zwrócić o pomoc do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostwa Mielca dla dzieci i młodzieży w tenisie

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa