W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Modernizacja traktu porodowego szpitala. Samorząd Mielca przekazał 300 tys. zł

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Mielcu poprosiła panie, które urodziły swoje pociechy na tutejszym Oddziale Położniczym, by oceniły warunki i poziom opieki medycznej.

Ankiety pokazały, że ponad 90% pacjentek jest bardzo zadowolonych z Oddziału, ale panie wskazały też na udogodnienia, które byłby szczególnie wartościowe. – Jako dyrekcja wzięliśmy to pod uwagę i przedstawiliśmy problem Gminie Miejskiej Mielec z Przewodniczącym Rady Bogdanem Bieńkiem i Prezydentem Jackiem Wiśniewskim na czele. Władze miasta postanowiły sfinansować modernizację traktu porodowego, wspierając Szpital kwotą 300 tys. zł. Duży wpływ na zakres prac będą miały także konsultacje z personelem Oddziału, ale wiemy już, co zmieni się na pewno – mówi Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.

Przyszłe mamy mogą liczyć na nową łazienkę blisko sali porodowej, wygodną i ergonomiczną.

W tej chwili sala porodowa jest podzielona na boksy kotarami, które znikną na rzecz ścian, co znacznie podniesie poczucie komfortu pacjentek.

 Oddział wzbogaci się także o nowoczesne łóżka porodowe.

–  Zadania te zostaną wykonane do końca roku, bo o tym mówi umowa, którą właśnie podpisałem z prezydentem Jackiem Wiśniewskim.  Jestem bardzo wdzięczny zarówno Radzie Miejskiej, jak i Prezydentowi za zrozumienie, otwartość i oczywiście troskę o mamy i nowonarodzone dzieci, z których zresztą wiele to oczywiście mieszkanki Mielca – mówi.

 – W tej chwili funkcjonuje jedna sala porodów rodzinnych, ale po modernizacji to się zmieni, bo na każdą z tych z nowoutworzonych sal będzie mogła wejść osoba towarzysząca mamie przy porodzie – mówi Beata Bieniek, położna oddziałowa.  – Łóżka porodowe będą bardzo estetyczne, kolorowe, ale, co ważne, pacjentka sama będzie decydowała o zmianie pozycji łóżka, z łatwością ustawi je tak, jak będzie dla niej najwygodniej. W ankietach panie często doceniały wprawdzie, że oddział jest wymalowany na jasne kolory i zawsze idealnie czysty, ale wystrój wnętrz wydawał im się mało domowy, zbyt szpitalny. Niebawem na ścianach pojawią się piękne fototapety, które zupełnie zmienią klimat sal porodowych – dodaje.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa