W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

MOPS przystąpił do realizacji Programu „Wspieraj Seniora”

Z pomocy pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i wolontariuszy mogą skorzystać seniorzy powyżej 70 – go roku życia (niekorzystający z usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych).

Seniorzy, którzy w związku z występowaniem  epidemii zdecydowali się na pozostanie w domu, nie mający osób bliskich, czy zaprzyjaźnionych, mogących im udzielić pomocy, w szczególności w zakresie dostarczenia zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby.

Osoby zainteresowane uzyskanie pomocy mogą zgłaszać się za pośrednictwem strony internetowej:  https://wspierajseniora.pl/, bądź bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, pod numerami telefonów : 177875733, 177875734, 177875740.

Jednocześnie osoby, które chciałaby się włączyć w tę akcję pomocy dla seniorów, jako wolontariusze, proszone są o zgłaszanie się bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, pod numerami telefonów: 177875733, 177875734, 177875740, bądź za pośrednictwem strony internetowej:  https://wspierajseniora.pl/.

Zapewnione będą środki ochrony osobistej (maseczki, środki dezynfekcyjne) oraz bilety  na przejazdy komunikacją miejską w celu dojechania do miejsca zamieszkania seniora. Osoby wspierające wyposażone będą w identyfikatory, które potwierdzają podjęcie współpracy z MOPS. Z wolontariuszami będą podpisane wymagane przez prawo porozumienia.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa