W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Historia

Msza w rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” + reportaż z VI Krajowego Zjazdu Delegatów [VIDEO]

31 sierpnia, w rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” o godz. 18.00 w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji NSZZ „Solidarność” i Ojczyzny.

W związku z tym wydarzeniem przedstawiamy Państwu reportaż z VI Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność”, który odbył się w Mielcu. W materiale prezentowane są fragmenty obrad, w tym m.in. wypowiedź Mariana Krzaklewskiego o porażce w wyborach parlamentarnych, a także wystąpienie Prezydenta RP Lecha Wałęsy oraz jego rozmowę z delegatami.

Zebrani narzekają na sytuację w kraju oraz w samej „Solidarności”, wyrzucają Wałęsie niesprawne rządy i obarczają go winą za obecny stan gospodarczy Polski, składają wnioski o lustrację i autolustrację w obrębie związku. Uchwalony zostaje również fundusz strajkowy. Obrazom zjazdu towarzyszą ujęcia pokazujące rzeczywistość Mielca, w którym po transformacji ustrojowej panuje wysokie bezrobocie.

 

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=v8DzLcdONXg&w=925&h=520]

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa