W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka Materiały video

Czy Mielec powróci do lotniczej potęgi? [FOTO, VIDEO]

Mielec świętował oficjalne otwarcie sezonu lotniczego, zorganizowane przez Polską Fundację Lotniczą.

W sobotę (13.04.24) na Mieleckim Lotnisku odbyło się spotkanie w atmosferze rodzinno – przyjacielskiej, co zachęcało do integracji miłośników lotnictwa.

Motywem przewodnim imprezy była popularyzacja lotnictwa w Mielcu po latach jego zapomnienia. Dla gości przygotowany był piknik wystawy samolotów i szybowców i miejsce do obserwacji lotów pokazowych.

Jakub Cena przedstawił tematy istotne – Celem Polskiej Fundacji Lotniczej jest zaszczepienie pasji do lotnictwa już od najmłodszych lat. Fundacja stawia na edukację i wczesne zaangażowanie, aby kształtować przyszłość lotnictwa poprzez praktyczne doświadczenia i bezpośredni kontakt z lotniczymi technologiami.
Chcemy od jak najmłodszych lat szczepić miłość do lotnictwa. To się samo nie zrobi, więc nie czekamy na pokazy lotnicze, tylko próbujemy nasze środowisko lotnicze integrować i czynić je bardziej dostępnym. Dzisiaj polataliśmy trochę na odrzutowcach i szybowcach. Udała nam się wzorowa pogoda szybowcowa na dzisiejszym niebie. Było bardzo przyjemnie
– podsumował Jakub Cena.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w szkoleniach i lotach widokowych, które słychać w weekendy w Mielcu i okolicach. Dane kontaktowe na stronie internetowej umożliwia łatwy kontakt i organizację wizyt.

Polska Fundacja Lotnicza zaprasza do dalszego odkrywania i wspierania lotnictwa w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostwa Mielca dla dzieci i młodzieży w tenisie

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa