W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Wyrzucanych z Ręki

W miniony weekend na Lądowisku Aeroklubu im. Bogusława „BODKA” Mrozka w Tuszowie Narodowym odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Wyrzucanych z Ręki F3K Juniorów.

Organizatorem Mistrzostw Polski Modeli Szybowców Wyrzucanych z Ręki F3K Juniorów było Stowarzyszenie Akademia Umiejętności Technicznych LEONARDO, przy udziale AEROKLUBU im. Bogusława ,,BODKA” Mrozka w Tuszowie Narodowym oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. 

Zawody zostały rozegrane przy silnym wietrze, który sprawiał duże problemy z lądowaniami modeli. Skutkowało to dużą ilością uszkodzonych modeli. – Od początku zawodów o złoty medal walczyli Szymon Mikuła z Mielca z Mateuszem Ptaszkiem z Krakowa. Ostatecznie wygrał krakowianin. O wiele ciekawiej wyglądała walka o brąz. Wszyscy typowali, że tu powalczą Jacob Szewczyk z Franciszkiem Żmudą. Do walki niespodziewanie włączył się Franciszek Czechura i do ostatniego zadania między nim a Jacobem Szewczykiem toczyła się walka o brązowy medal. W ostatniej konkurencji pierwszy lot wykonał Jacob, ale błąd przy lądowaniu pozbawił go szansy na medal i swój pierwszy medal zdobył Franciszek Czechura – relacjonują wydarzenie organizatorzy.

Ostatecznie na podium uplasowali się następujący zawodnicy:
1 miejsce i złoty medal oraz Puchar – Mateusz Ptaszek z Krakowa,
2 miejsce i srebrny medal oraz Puchar – Szymon Mikuła z Mielca,
3 miejsce i brązowy medal oraz Puchar – Franciszek Czechura z Mielca

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa