W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Imprezy masowe i koncerty Informacje

Msza za ojczyzną w 40. rocznice wprowadzenia Stanu Wojennego [FOTO]

Wspominając trudne i smutne dzieje naszej polskiej historii, 12 grudnia Ksiądz Proboszcz Ks. prałat dr Ryszard Biernat odprawił Mszę św. z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Modlił się w intencji Ojczyzny i mieleckiej „Solidarności”.

Pragniemy w czasie tej uroczystej Eucharystii modlić się w intencji naszej Ojczyzny – naszej Matki, udręczonej wieloma doświadczeniami w historii. Niejeden raz ręce naszej Matki Ojczyzny były skute łańcuchem, ale nie myślmy sobie, że teraz jest Ona zupełnie wolna. Nie ma, póki co, militarnego ataku, ale atak na wolność naszej Ojczyzny, na piękno naszych serc, na skarb naszej wiary, którą nosimy, nieustannie trwa. Stan wojenny niejako ciągle się odnawia. Módlmy się zatem, aby nasza Ojczyzna była w końcu wolna, aby nic jej nie zagrażało, a tych, którzy oddali życie w Jej obronie polecajmy Bożemu Miłosierdziu” – zauważył na wstępie ks. dr Ryszard Biernat, po czym przywitał obecnych w świątyni przedstawicieli mieleckiej „Solidarności” wraz z pocztem sztandarowym.

Po Mszy św. nastąpiło złożenie kwiatów pod Pomnikiem Solidarności, który znajduje się obok kościoła.

Tego samego dnia o 16.00 w auli Auxilium odbyło się spotkanie z Piotrem Szubarczykiem, historykiem IPN, poświęcone wydarzeniom grudnia 1981.

Parafia MBNP, NSZZ Solidarność PZL Mielec

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Stal Mielec czy Stal Rzochów [FELIETON]

Wiadomości Mielec

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa