W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka

My jesteśmy wierni kibice

Od dziś w galerii Jadernówka otwarta jest wystawa ”My jesteśmy wierni kibice”. W związku obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi nie zorganizowano otwartego wernisażu wystawy, ponieważ jednorazowo muzeum może przyjąć tylko 20 osób.

Wystawa jest dostępna dla zwiedzających indywidualnych w godzinach pracy muzeum. Archiwalne zdjęcia z lat 1965-1979, autorstwa Jerzego Jarosza przybliżają historię Stali Mielec w nieco innym ujęciu. Wystawa nie jest poświęcona piłkarzom, choć widoczni są oni na fotografiach, widz nie znajdzie tu również meczowych statystyk, składów czy wyników meczów. Tym razem główna uwaga skierowana jest na tych, którzy towarzyszyli zawodnikom w drodze do sukcesów. Nie zabraknie też na wystawie zdjęć dokumentalnych – nieistniejących już obiektów, starych drewnianych trybun, drewnianych kas biletowych i drewnianych toalet.

Zaakcentowane zostały też wydarzenia przełomowe i spektakularne – świętowanie dwukrotnego mistrzostwa kraju w 1973 i 1976 roku, powitanie uczestników mundialu z 1974 roku czy mecz z Realem Madryt.

Wszystkich zainteresowanych w imieniu organizatorów zapraszamy!

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości