W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Na Borku Niskim zakończył się kolejny etap nowego systemu retencji wód opadowych

Niedawno zakończono trzeci etap budowy w naszym mieście nowego systemu retencji wód opadowych. Wykonawca, którym tym razem była firma Santex z Sędziszowa (przy współpracy z projektantem Ecokube Sp. z o.oz Łodzi) zamontowała zbiorniki retencyjne o pojemności około 2300 m sześć. na osiedlu Borek Niski przy ul. Wspólnej. Wartość tego zadania wyniosła 5 mln 821 tys. zł.

Od wielu lat zmagaliśmy się z problemem zalewania sporych obszarów naszego miasta  występującym podczas burz i gwałtownych opadów deszczu. Dotyczyło to m.in.  mieszkańców ulic Solskiego, Kusocińskiego, Kochanowskiego i Alei Niepodległości. Podtapiany był budynek Domu Kultury SCK. Dlatego zapadła decyzja o budowie podziemnych zbiorników retencyjnych, które będą gromadziły i odprowadzały wodę deszczową podczas intensywnych opadów – powiedział Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski dodając: -Cieszę się, że udało się nam pomyślnie doprowadzić do zakończenia tej ogromnej inwestycji, na którą otrzymaliśmy 85-procentowe dofinansowanie w wysokości ponad 17 mln zł.

I etap projektu obejmował budowę podziemnych zbiorników retencyjnych o pojemności około 2,5 tysiąca metrów sześciennych zlokalizowanych w pobliżu boiska treningowego między ulicą Solskiego a ul. Kusocińskiego (naprzeciwko SP 6). Dodatkowo w ramach tego zadania powstał parking z 64 miejscami postojowymi, a także na nowo udało się zagospodarować teren MOSiR-u przy ulicy Solskiego, gdzie powstał kompleks boisk rekreacyjnych. W II etapie zbiorniki o pojemności ponad 1500 m sześć. zainstalowano na terenie MOSiR-u obok Hotelu Polskiego.

Łączna wartość projektu pn. „Budowa układów retencji wód opadowych i roztopowych na terenie Gminy Miejskiej Mielec” wyniosła 25 395 531,37 zł, z czego dofinansowanie  z  Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 to kwota 17 435 904,03 zł.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rośnie drzewo na cześć rodziny Ulmów

Wiadomości Mielec

Przez Tuszymę jechał 105 km/h

Wiadomości Mielec

Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa