W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video

Nagroda dla Katarzyny Zdziebło [VIDEO]

Wielkie pozytywne zaskoczenie, mnóstwo radości i wzruszeń – to emocje, które zafundowały nam tego lata dwie wspaniałe lekkoatletki, reprezentujące Podkarpacie. Katarzyna Zdziebło i Anna Wielgosz zostały uhonorowane przez marszałka województwa za wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej a co za tym idzie również promocję naszego województwa.

W uznaniu zasług Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał naszym medalistkom nagrody finansowe. Katarzyna Zdziebło otrzymała symboliczny czek na 9800 zł, a Anna Wielgosz na 4000 zł.

Gratulujemy i dziękujemy za te świetne wyniki oraz za rozsławianie Podkarpacia na światowych arenach. Te doskonałe wyniki to efekt ciężkiej pracy, która wymaga poświęceń, talentów i pracowitości. I to wszystko nasze zawodniczki złożyli w całość, a my możemy im za te sukcesy i wzruszenia podziękować – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Katarzyna Zdziebło jest zawodniczką Stali Mielec. Podczas mistrzostw świata w chodzie, które odbywały się w Eugene w USA wywalczyła dwa srebrne medale na 20 i 35 km. Mielczanka wyczynowe uprawianie sportu łączyła ze studiami medycznymi na Uniwersytecie Rzeszowskim, które w ubiegłym roku zakończyła ze świetnym wynikiem. W lipcu na mistrzostwach świata w Eugene zdobyła dwa srebrne medale , a sukces powtórzyła na dystansie 20 km w Monachium podczas mistrzostw Europy. 

Po moich sukcesach zdecydowałam, że muszę postawić na sport i poświecić mu tyle czasu ile poświęcałam w całym 2022 roku. Kończę staż w szpitalu i powinnam wybierać specjalizację, ale na razie postanowiłam skupić się na treningu przed igrzyskami olimpijskimi. Wiem,. Ile czasu i ile poświęcenia potrzeba, aby uzyskać medale. Medale utwierdziły mnie w przekonaniu,  że muszę pójść tą sportową drogą i na razie się jej poświęcić – mówiła podczas spotkania Katarzyna Ździebło.   

Katarzyna Zdziebło jest wielokrotną Mistrzynią Polski w chodzie sportowym, olimpijką z Tokio (10.miejsce na 20 km). Od 2013 roku jest również stypendystką Województwa Podkarpackiego. Jej talent w Mielcu odkryła trenerka Marzena Kulig. Aktualnie Kasia trenuje pod okiem Grzegorza Tomali.

Źródło:

Autor tekstu: Tomasz Leyko
Autor zdjęć: Mateusz Romankiewicz

Biuro Prasowe UMWP

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa