W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Najzdolniejsi gimnazjaliści pojadą do Brukseli

18 maja w Mielcu odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, w których brali udział uczniowie gimnazjum nr 2 w Mielcu. Nagrody dla najlepszych – kilkudniowe wycieczki do Belgii – ufundował europoseł Tomasz Poręba.

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe są kierowane do uczniów szczególnie uzdolnionych, wykazujących zainteresowanie tematami i zagadnieniami związanymi z elementami treści podstaw programowych.

Ich finalistom przysługują dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. Organizatorem tych konkursów jest Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

Przedsięwzięcie wsparł podkarpacki europoseł Tomasz Poręba, który dla 6 laureatów konkursów matematyczno-przyrodniczych ufundował atrakcyjną nagrodę w postaci kilkudniowej wycieczki do Belgii, podczas której mielecka młodzież będzie miała okazję zwiedzić m.in. budynek Parlamentu Europejskiego i najciekawsze atrakcje turystyczne Brukseli i Antwerpii.

Symboliczne bilety do Brukseli otrzymali: Małgorzata Róg, Piotr Koceniak, Kamil Kolin, Hubert Zięba, Aleksandra Rzeszut, Mateusz Bielcki.

Na zaproszenie europosła, na wycieczkę pojedzie także Kacper Kozdęba, uczeń z Gimnazjum Nr 4 w Mielcu, który również jest tegorocznym laureatem kuratoryjnych konkursów matematyczno-przyrodniczych. Nagroda została mu wręczona podczas gali „Nasi nieprzeciętni”, która odbyła się 19 maja 2016 w auli Zespołu Szkół nr 2 w Mielcu.

„Nagroda w postaci wycieczki do Brukseli bardzo mnie ucieszyła. Dzięki niej będę miał okazję zwiedzić Brukselę, która jest siedzibą wielu instytucji UE.

Zobaczenie tych miejsc na co dzień nie jest możliwe. Zachęcam wszystkich do brania udziału w takich konkursach, bo naprawdę warto” – powiedział laureat Hubert Zięba.

„Cieszę się, że w Mielcu jest tyle uzdolnionych młodych osób. Te osiągnięcia uczniów są dowodem na to, że mieleckie szkoły są naprawdę na wysokim poziomie. Już niebawem będę mógł gościć grupę tych młodych, utalentowanych osób w Brukseli.

Dołożę wszelkich starań, aby ta wycieczka dostarczyła młodzieży wielu niezapomnianych wrażeń” – dodał europoseł

Tomasz Poręba.

 

13254468_1716684245253547_4665223580204863701_n

 

20090305_170755

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa