W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video Sport

Nasi księża z medalami Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej [FOTO, VIDEO]

Diecezja Tarnowska wywalczyła 3. miejsce podczas Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej, jakie odbyły się w weekend w Białymstoku.

Spory udział w tym sukcesie mieli kapłani związani z naszym powiatem. W drużynie zagrali m.in. ks. Leszek Grębski, proboszcz z Dulczy Wielkiej i Antoni Król, wikariusz z Radomyśla Wielkiego oraz Wojciech Podwika do niedawna wikariusz w Zdziarcu.

Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej odbywały się 12 i 13 kwietnia w Białymstoku. Do stolicy Podlasia przyjechało 177 kapłanów z siedemnastu archidiecezji i diecezji: zamojsko-lubaczowskiej, kieleckiej, gdańskiej, bielsko-żywieckiej, częstochowskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, lubelskiej, opolskiej, pelplińskiej, poznańskiej, przemyskiej, radomskiej, sandomierskiej, siedleckiej, tarnowskiej, wrocławskiej i warszawskiej. Zwycięzcami turnieju, po raz siódmy, zostali piłkarze drużyny diecezji kieleckiej, drugie miejsce wywalczyła drużyna archidiecezji częstochowskiej, a trzecie – księża z diecezji tarnowskiej.

W czasie gali kończącej XVIII Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej tarnowska drużyna otrzymała puchar, medale i nagrody rzeczowe. Przywieźli z Białegostoku brązowy medal. Wyróżnienie indywidualne otrzymał ponadto ks. Krzysztof Iwanicki, którego wybrano „najlepszym obrońcą”.

Miejsce na podium nasi księża zapewnili sobie, pokonując drużynę archidiecezji gdańskiej. Mecz dostarczył widzom wielu emocji. W regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem 2:2. O ostatecznym zwycięstwie zadecydował konkurs rzutów karnych (3:2). Nasi zachowali zimną krew i koncentrację, co sprawiło, że wyjechali z Białegostoku z wywalczonym trzecim miejscem.

W nich więcej zimnej krwi i koncentracji zachowali gracze w Tarnowa, którzy wyjadą z Białegostoku w wywalczonym trzecim miejscem” – relacjonuje ks. Adam Kiermut z drużyny archidiecezji białostockie

Czas duchownym z całego kraju ubogacił występ grupy hip-hopowej Wyrwani z Niewoli – Jacka Zajkowskiego i Piotra Zalewskiego oraz rapującego księdza – Adama Anuszkiewicza.

Organizatorem XVIII Mistrzostw Polski Księży w Piłkę Nożną Halową była archidiecezja białostocka. W przyszłym roku piłkarzy w sutannach będzie gościła diecezja opolska.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa