W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Historia Kultura i nauka

Nowa oferta Muzeum Regionalnego – Pałacyku Oborskich w Mielcu dla najmłodszych

W Muzeum Regionalnym w Mielcu, w Pałacyku Oborskich, od początków października odbywają się zupełnie nowe zajęcia edukacyjne, poświęcone gryfowi.

Lekcje składają się z części teoretycznej: pogadanki z dziećmi połączonej z oglądaniem zdjęć i filmu oraz z części plastycznej. Dzieci słuchają opowieści o mitycznym stworze, oglądają ilustracje.

Starają się odkrywać, do jakich zwierząt jest podobny gryf, czym się żywi i gdzie mieszka. Dowiadują się też, jak wiąże się on z historią Mielca.

Podczas zajęć nie brakuje niespodzianek, jak oglądanie fragmentów filmów, w których występują mityczne zwierzęta. Dzieciom szczególnie podoba się szukanie gryfików ukrytych w muzealnych zakamarkach, układanie puzzli i kolorowanie gryfów. Swoje prace zawsze zabierają ze sobą do szkoły lub przedszkola.

 

14876137_1073160656115315_830399826_o 

zdjęcia Krzysztof Haptaś

Dotychczas w warsztatach wzięło udział ponad 250 osób! Zapraszamy do zapisów i udziału jeszcze w październikowych zajęciach.

W listopadzie zapraszamy na zupełnie nowy temat: Husarz! Skrzydlaty rycerz! Dzieci dowiedzą się, co to była husaria, dlaczego było to wojsko wyjątkowe, z kim stoczyło bitwy. Obejrzą też eksponaty muzealne związane z tym tematem oraz zdjęcia i filmy. Nie zabraknie też części plastycznej.

 

14881247_1073161696115211_160249100_o

 

Koncepcja zajęć oraz prowadzenie ─ Iwona Groele, świeżo upieczona magister historii sztuki KUL.

Zapraszamy do zgłoszeń na październikowe i listopadowe zajęcia! Wszelkie informacje i zapisy pod numerem telefonu: 17 586 42 32. Szczegóły również na stronie internetowej Muzeum, w zakładce aktualności.

Lekcje edukacyjne są bezpłatne dla grup przedszkolnych. Grupy szkolne płacą 2 zł od osoby, jest to cena biletu wstępu do Muzeum.

Warto skorzystać i nie zwlekać! Pałacyk Oborskich zaprasza!

unnamed

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa