W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Nowy chodnik w Chorzelowie już gotowy

Zakończył się pierwszy etap remontu drogi powiatowej nr 1 161R relacji Tuszów Narodowy – Chorzelów.
W ramach tego etapu od chorzelowskiego kościoła w kierunku Mielca na odcinku 760 metrów ułożony został nie tylko chodnik, ale również wykonane zostały brukowane zjazdy na poszczególne posesje.


Dodatkowym walorem wyremontowanego odcinka tej podmiejskiej drogi jest kompleksowe rozwiązanie związane z odprowadzaniem opadów.
Przydrożny rów został „zamknięty” w betonowych kręgach i zasypany ziemią. Okoliczni mieszkańcy chwalą sobie to rozwiązanie. Ich zdaniem droga zyskała na estetyce, a dodatkowo skończą się problemy z wykaszaniem trawy oraz ze śmieciami zalegającymi w rowie.

Koszt wykonanych prac to 808.284,66 PLN. Obecnie wykonawca – firma Kalbruk s.c. z Mielca przystąpiła do prac przygotowawczych na drugim odcinku o długości 960 metrów. Jej punktem docelowym jest rondo w ramach nowego układu komunikacyjnego drugiej przeprawy mostowej. Zwieńczeniem inwestycji ma być nowa nakładka asfaltowa o łącznej długości 1,6 km.

Całość remontu tego odcinka kosztować będzie 2,85 mln PLN. Połowa tej kwoty pochodzi ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, 500 tysięcy dołożył samorząd Gminy Wiejskiej Mielec. Resztę – blisko 900 tysięcy wyasygnował Powiat Mielecki. Inwestycja ma się zakończyć w maju 2020 roku.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa