W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video

Nowy mikroskop operacyjny w szpitalu [VIDEO]

W piątek (8.09.2023) odbyła się w Szpitalu Specjalistycznym w konferencja prasowa, dotyczącą zakupu oraz uruchomienia bardzo nowoczesnego, unikatowego i cennego sprzętu, jakim jest mikroskop, który będzie użytkowany przez Oddział Neurochirurgii.

Swoją pracę na Oddziale Neurochirurgii Szpitala Specjalistycznego już rozpoczął mikroskop operacyjny, którego wartość to ok. 1 700 000 zł.

Po przetargu okazało się, że uda nam się go kupić za ponad 1 300 000 zł, z czego ponad milion zł. pochodził z rezerwy Premiera, natomiast 263 000 zł. to wkład własny. Stanowił on więc niemałą kwotę, której nie udałoby się w Szpitalu zabezpieczyć, gdyby nie pomoc Starostwa Powiatowego w Mielcu.

Poseł Fryderyk Kapinos przyznał, że mielecki szpital ma swoją renomę, dzięki której jemu, jako posłowi pracującemu w Komisji Zdrowia, udało się przekonać Premiera Mateusza Morawieckiego, iż ta inwestycja ma ogromne znaczenie dla bardzo wielu pacjentów nie tylko w naszym regionie, ale także w całej Polsce.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa