W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Sport Wywiady

Nowy prezes FKS Stal Mielec SA Jacek Klimek

Postawiono przede mną poważne cele, które – w co głęboko wierzę – uda mi się zrealizować – Jacek Klimek

We wtorek powołano Pana na Prezesa FKS Stal Mielec SA. Jak do tego doszło? Jak Pan skomentuje tę decyzję ?

Na wstępie chciałbym podziękować radzie nadzorczej i sponsorom za obdarzenie mnie zaufaniem w poprowadzeniu Klubu FKS Stal Mielec SA. Postawiono przede mną poważne cele, które – w co głęboko wierzę – uda mi się zrealizować. Jestem mielczaninem, przez 8 lat grałem w Stali w grupach młodzieżowych od trampkarza do juniora starszego. Przez 3 lata byłem również prezesem Stali Mielec, z którą awansowaliśmy wówczas do 3 ligi i zdobyliśmy 3 medale mistrzostw Polski juniorów, w tym złoty. Jestem również byłym sędzią piłkarskim, poprowadziłem ponad 250 meczów na różnych poziomach rozgrywkowych, w tym jeden sezon sędziowałem w Ekstraklasie jako sędzia liniowy. Zawodowo ostatnie 20 lat spędziłem pracując w szwajcarskim koncernie spożywczym Nestle na stanowiskach managerskich. Propozycję objęcia funkcji Prezesa FKS Stal Mielec SA otrzymałem od osób mocno zaangażowanych w sukcesy klubu w ostatnich latach. To osoby, które szanuję i którym się nie odmawia.

Jakie cele postawiła przed Panem Rada Nadzorcza i Sponsorzy?

Jeśli chodzi o cele krótkoterminowe, to celem strategicznym jest oczywiście utrzymanie i wywalczenie jak najwyższego miejsca w tym sezonie w Ekstraklasie. Kolejnym ważnym celem jest wzmocnienie pionu sportowego, przebudowa strukturalno-organizacyjna Klubu, rozwój Akademii Piłkarskiej PGE Stal Mielec oraz integracja społeczeństwa wokół Klubu.

Chcemy Klub podnieść na jak najwyższy organizacyjno-sportowy poziom w każdym obszarze. Mamy również plany długoterminowe i wieloletnie, do których chcemy dochodzić krok po kroku ciężką konsekwentną pracą. Bez wątpienia, Klub potrzebuje mocnej przebudowy, nowej energii i reorganizacji, aby sprostać wszystkim wyzwaniom jakie stwarza obecność w Ekstraklasie. 

Jakie będą Pana pierwsze decyzje?

Na pewno koniecznym będzie szybkie wdrożenie nowego modelu organizacyjnego Klubu. Szybko też musimy podjąć wspólnie ze sztabem szkoleniowym decyzje transferowe, bo zespół wymaga wzmocnienia. Przed nami też krótki okres przygotowawczy i obóz w Turcji. Na pewno pracy nie zabraknie i o wszystkim będę na bieżąco informował.  Teraz korzystając z okazji składam wszystkim Kibicom Stali Mielec najserdeczniejsze życzenia świąteczne oraz wszystkiego, co najlepsze w 2021 roku. 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Nowy punkt Pakersi przy ul. Chopina 2 w Mielcu

Wiadomości Mielec

100-lecie urodzin mieszkanki Gminy Radomyśl Wielki

Wiadomości Mielec

Niedługo Leśny MiniRajd Rowerowy

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa