W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Nowy samochód dla OSP Książnice

W dniu 23 listopada w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Książnicach miało miejsce uroczyste poświęcenie oraz przekazanie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Symbolicznego przekazania pojazdu dokonali: posłowie na sejm RP – Zbigniew Chmielowiec i Fryderyk Kapinos, podkarpacki komendant wojewódzki – nadbryg. Andrzej Babiec, prezes wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej w Rzeszowie – Bogdan Kida oraz wójt gminy Mielec – Józef Piątek.

Kluczyki do nowego samochodu w imieniu wszystkich druhów odebrał naczelnik jednostki OSP w Książnicach – dh Janusz Węgrzyn. 

Podczas uroczystości kapelan strażaków, ksiądz prałat – Andrzej Rams dokonał poświęcenia samochodu.

23.11.19 2
23.11.19 3

     W uroczystości udział wzięli m.in.: – p.o. komendanta powiatowego PSP w Mielcu – mł.bryg. Łukasz Kapinos, prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Mielcu – druh Franciszek Augustyn, z-ca wójta gminy mielec – Tomasz Ortyl, przewodniczący rady gminy mielec – Bogdan Cygan oraz radni gminy.


Wartość zakupu samochodu wraz z wyposażeniem to 350 tyś zł. Środki finansowe na jego zakup pochodziły w połowie z wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej w Rzeszowie oraz funduszy gminy Mielec. Przekazany jednostce OSP Książnice pojazd, to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy GLBA 1/0,5 na podwoziu samochodu Opel Movano przeznaczony do działań ratowniczo-gaśniczych, mogący przewozić jednocześnie 6-ciu ratowników.

23.11.19 4
23.11.19 6

Opracowanie: mł.bryg. Łukasz Kapinos, KP PSP w Mielcu.
Zdjęcia: dh Patryk Smaczny, OSP Książnice.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dzień Otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt [FOTO]

Wiadomości Mielec

Wakacyjny Kiermasz Książek

Wiadomości Mielec

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa