W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Obchody Święta Niepodległości

Przed nami obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie głównym punktem mieleckiego świętowania 11 listopada będzie uroczystość przed Pomnikiem Wolności. Z tej okazji w naszym mieście odbędzie się także szereg wydarzeń towarzyszących.  

10 listopada

Samorządowej Centrum Kultury w Mielcu zaprasza o godz. 12:00 na premierę spektaklu online „3 maja”, w której udział wzięli aktorzy „Teatru Rozmaitości” SCK w Mielcu. Spektakl jest adaptacją sztuki Teatru TVP pt. „3 maja” w reżyserii Grzegorza Królikiewicza. Widowisko opowiada o wydarzeniach z lat 1788 – 1792, m.in. o zawiązaniu Sejmu Czteroletniego, uchwaleniu Konstytucji 3 Maja czy konfederacji targowickiej. Spektakl online będzie dostępny na platformie YouTube SCK w Mielcu.

Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na pokaz laserowy pn. „My siejemy ze łzami, ale potomkowie nasi zbierać będą w radości…” w kościele pw. Ducha Świętego o godz. 19.00. Jest to nowy rodzaj sztuki współczesnej stworzony poprzez połączenie muzyki klasycznej polskich kompozytorów z nowoczesnymi technologiami wizualnymi. Wstęp wolny.

Mieszkańcy Mielca będą mieli okazję także wziąć udziału w „Śpiewankach Patriotycznych”, które odbędą się w plenerze przed Pałacykiem Oborskich w Mielcu o godz. 17:00.

W Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu o godz. 17:00 wybrzmi koncert patriotyczny. Wystąpią uczniowie i nauczyciele PSM w Mielcu oraz I LO w Mielcu prezentując utwory polskich kompozytorów w tym pieśni patriotyczne.

O godz. 20:00 odbędzie się spotkanie Obywatelskie przy Pomniku Wolności i Obelisku Niepodległości, gdzie nastąpi zapalenie zniczy i złożenie kwiatów.

11 listopada

Uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpocznie w tym dniu Msza Święta w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie o godzinie 9.30 w Bazylice Mniejszej św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu.

Tuż po Mszy nastąpi uformowanie pochodu na ul. Kościuszki w kolejności: Mielecka Orkiestra Dęta, Jednostka Strzelecka 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego, harcerze, poczty sztandarowe, kombatanci, parlamentarzyści, władze samorządowe miasta, powiatu i województwa, przedstawiciele Sądu Rejonowego w Mielcu, delegacje urzędów, instytucji, partii politycznych, związków zawodowych i stowarzyszeń, delegacje szkół oraz pozostali uczestnicy. Po przemarszu pod Pomnik Wolności, wszyscy zebrani wspólnie odśpiewają hymn państwowy. zostaną złożone kwiaty i zaprezentowana krótka część artystyczna.

W sali widowiskowej Domu Kultury SCK w Mielcu o godz. 15:00 odbędzie się Koncert Niepodległościowy Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej. Bilety w cenie 20 zł– do nabycia są w Kasie Kina Galaktyka w dni robocze (z wyjątkiem środy) od godziny 14 oraz w sobotę i niedzielę na godzinę przed każdym seansem.

13 listopada

Z okazji Święta Niepodległości pod Patronatem Prezydenta Miasta Mielca zorganizowane zostaną XVI Zawody Pływackie. Odbędą się one na krytej pływalni Smoczka.

14 listopada

Zapraszamy do aktywnego świętowania Dnia Niepodległości. Po raz czwarty w Mielcu odbędzie Bieg Niepodległości. Patronat honorowy nad biegiem objęli Prezydent Miasta Mielec Jacek Wiśniewski oraz Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Mielec, Powiat Mielecki, Studio Wizualne oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu.

Sympatyków biegania i kibiców zapraszamy w niedzielę 14 listopada na Górkę Cyranowską w Mielcu. Start biegu zaplanowano na godz. 13:30, a trasa biegu będzie liczyć 6 km. Dla uczestników przygotowane zostaną pakiety startowe, flagi i okolicznościowa oprawa.

Na mecie każdy, kto ukończy bieg, otrzyma wyjątkowy medal, przygotowany specjalnie na tą okazję. Limit uczestników 150 osób. Uczestnicy mogą liczyć na profesjonalny elektroniczny pomiar czasu oraz ciepły posiłek regeneracyjny.

17 listopada

W Sali widowiskowej Domu Kultury SCK w Mielcu odbędzie się koncert pieśni patriotycznych Marka Bałaty „Za tę wolność”. Koncert biletowany.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa