W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Materiały video

Odsłonięcie tablicy poświęconej młodzieżowym organizacjom antykomunistycznym „Stalowi Polacy” i „Wolność i Sprawiedliwość” [FOTO, VIDEO]

Podczas dzisiejszej uroczystości została odsłonięta tablica poświęcona młodzieżowym organizacjom antykomunistycznym „Stalowi Polacy” i „Wolność i Sprawiedliwość”.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Bazylice Mniejszej św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Następnie nastąpiło przejście przed budynek I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu i poświęcenie i odsłonięcie tablicy. Ciąg dalszy uroczystości odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. 

Konspiracyjne organizacje młodzieżowe przyczyniły się do przekonania społeczeństwa do kontynuowania oporu i obrony własnego systemu wartości. Zasadniczym zadaniem było odzyskanie niepodległości, rozumianej jako warunek restytucji wolności osobistej. 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczestnicy wspomnieniowych wydarzeń pamiętają także o nich. 

Młodzieżowe organizacje tworzyli uczniowie, studenci, młodzi robotnicy i chłopi w wieku 14–21 lat.

Organizatorami uroczystości byli: Instytut Pamięci Narodowej, Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa