W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

23 lutego oficjalnie podsumowano 47. Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, która odbyła się w Mielcu.

Do Mielca, w ramach olimpiady, przyjechało 96 finalistów wyłonionych spośród 900 uczestników. Był to pierwszy raz w historii, kiedy naszemu miastu powierzono organizację tego prestiżowego wydarzenia. Realizacji zadania podjęły się wspólnie mieleckie szkoły ponadpodstawowe: Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego oraz Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli, przy wsparciu samorządu Powiatu Mieleckiego.

Zmagania finalistów rozpoczęły się w czwartek, 22 lutego. Uczestnicy konkurowali ze sobą w ramach sześciu kategorii tematycznych: elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej, informatycznej, teleinformatycznej i automatycznej.

– Wasza wiedza, jak pokazują osiągnięte wyniki, jest imponująca. Wszyscy, jako finaliści, którzy przeszliście przez wymagające eliminacje w swoich regionach, jesteście elitą, gronem najlepszym z najlepszych. Serdecznie Wam gratuluję. Cieszę się, że mogliśmy Was ugościć w Mielcu i liczę, że zabierzecie stąd tylko miłe wspomnienia – zwrócił się do młodzieży Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. Gospodarz powiatu podziękował także Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, będą organizatorem wydarzenia, za zaufanie i merytoryczne wsparcie, a także wszystkim, którzy przejęli organizację finałów w Mielcu. – To, że wszystko zostało zrealizowane zgodnie z planem, jest zasługą Waszej ogromnej pracy i zaangażowania, za które dziękuję – podkreślił.

To właśnie starosta, wraz z szerokim gronem reprezentującym organizatorów wydarzenia i sponsorów, wziął udział w oficjalnym przekazaniu nagród na ręce laureatów. Atrakcyjne upominki odebrali wszyscy finaliści.

Oficjalne wyniki dostępne są na stronie: https://oowee.agh.edu.pl/wyniki-koncowe-xlvii-oowee/

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa