W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Opowieści na tkaninie – Małgorzata Lasek

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu zaprasza na wernisaż wystawa kolaży Małgorzata Lasek. Otwarcie wystawy pt. „Opowieści na tkaninie” nastąpi 10 września 2023 r. o godz. 17 w Galerii MBP.

Nowa wystawa w Galerii MBP

MAŁGORZATA LASEK pochodzi z Rzeszowa, ale mieszka i tworzy w Dulczy Małej (w gminie Radomyśl Wielki). Ukończyła studia na UMCS i KUL w Lublinie na kierunku wychowanie plastyczne.

Swoją wiedzę i pomysły przez wiele lat przekazywała dzieciom i młodzieży jako nauczycielka plastyki w Zespole Szkół w Chorzelowie oraz w szkołach w Gminie Mielec i Radomyśl Wielki.

Współpracuje z placówkami kulturalnymi Gminy Mielec, Tuszów Narodowy oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie, prowadząc liczne warsztaty rękodzieła artystycznego oraz prezentując swoją twórczość na wielu wystawach.

Tworzy oryginalne i niepowtarzalne obrazy, wykorzystując skrawki tkanin, koronek, pasmanterii. Zamienia je w ciekawe kompozycje, łącząc poprzez naszywanie za pomocą maszyny do szycia lub ręcznie. Daje tkaninom drugie życie poprzez zastosowanie recyklingu. Linią i kreską na przedstawionych obrazach jest nitka i ścieg krawiecki, a plamą barwną – resztki tekstylne.

Przedstawione na wystawie prace znamionują wrażliwość na piękno natury i pokazują nieograniczoną wyobraźnię autorki.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa