W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Oświadczenie wójta Tuszowa Narodowego Andrzeja Głaza

Na pięciu szkołach w podkarpackiej gminie Tuszów Narodowy zostały zamontowane kamienne tablice z dekalogiem. To reakcja na zło, które wdziera się do naszego kraju, ale i naszej małej ojczyzny – powiedział Andrzej Głaz, wójt gminy.

Andrzej Głaz był gościem piątkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja. Podczas audycji wskazał, że pojawienie się tablic spotkało się z głośnym, negatywnym odzewem środowisk lewicowych, w tym mediów.

Te tablice są reakcją na to, co dzieje się na świecie i w Polsce – wskazywał, dodając, że „dziś całe narody odchodzą od Boga”.

– To, co dzieje się w Belgii, w Holandii: eutanazja, aborcja, związki homoseksualne – to wszystko nie tylko jest legalizowane, ale jeszcze promowane. A nas, katolików próbuje się tak wtoczyć gdzieś do piwnic, zamknąć w kościołach. Dzisiaj całe narody odchodzą od Boga. Za wszelką cenę chce się uwolnić od Jego przykazań – zwrócił uwagę wójt.

Dlaczego na szkołach? To miejsca najbardziej widoczne, a dzieciom – i nie tylko – należy wpajać odpowiednie wartości – tłumaczył.

– Żeby uczniowie mieli je przed oczyma. Uczniowie, nauczyciele, ale i my wszyscy. I żebyśmy żyli według tych przykazań. To był właśnie ten cel – wyjaśnił gość piątkowych „Aktualności dnia”.

wg. Radia Maryja

Oświadczenie

Oświadczam, że zamontowanie tablic z dekalogiem było moim pomysłem, ale oczywiście za zgodą gospodarzy tych szkół, czyli dyrektorów. Bardzo zależy mi nie tylko na dobrym kształceniu młodych ludzi, ale również na kształtowaniu ich charakterów, a tego bez Pana Boga osiągnąć się nie da. Jak mówił poeta „takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Pragnę też przypomnieć, że te 10 przykazań Bożych są dane dla dobra człowieka, co jest tak oczywiste, że nikt uczciwy i będący przy zdrowych zmysłach nie jest w stanie temu zaprzeczyć, aby się nie wystawić na pośmiewisko i nie skompromitować. Tablice umieszczone są w Gminie na wszystkich 5 szkołach, a w Borkach Nizińskich dokonano już uroczystego poświęcenia z udziałem uczniów, nauczycieli, mieszkańców i mojej osoby.

Pytany w związku z pojawiającymi się negatywnymi komentarzami czy nie żałuję swojej decyzji?, odpowiadam absolutnie nie i jestem przekonany, że będą one miały dobry wpływ nie tylko na dzieci, młodzież, ale i na nas wszystkich, bo przecież zawierają samo dobro.

Wójt Gminy
Andrzej Głaz

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa