W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Otwarta debata na temat kierunków rozwoju Mielca

Urząd miasta zaprasza mieszkańców miasta Mielca do wzięcia udziału w debacie na temat kierunków rozwoju naszego miasta, która odbędzie się we wtorek 14 lipca  o godzinie 17.00 w auli budynku AGH przy ulicy Skłodowskiej.  

Debata będzie dotyczyć raportu z badań społecznych zrealizowanych dla Gminy Miejskiej Mielec na potrzeby opracowania Planu Rozwoju Lokalnego i Planu Rozwoju Instytucjonalnego.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku projekt mieleckiego magistratu „Razem dla lepszego jutra – Mielec miastem dialogu” zakwalifikował się do drugiego etapu naboru w ramach programu Rozwój Lokalny. Program ten jest finansowany ze środków Funduszy Norweskich. Do zdobycia są wielomilionowe granty.

W ramach starań o uzyskanie takiego dofinansowania, przy kompleksowym wsparciu ekspertów Związku Miast Polskich oraz firmy doradczej DS CONSULTING Sp. z o.o. przygotowany został raport z badań społecznych, na podstawie którego opracowany będzie Plan Rozwoju Lokalnego i Plan Rozwoju Instytucjonalnego dla miasta Mielca.

Przyszłotygodniowa debata w auli AGH służyć ma wyciągnięciu kluczowych wniosków z diagnozy sytuacji Mielca na potrzeby opracowania wspomnianego planu. Składać się będzie z czterech części. Po wprowadzeniu i krótkim przedstawieniu wniosków z diagnozy aktualnej sytuacji naszego miasta, dyskusja toczyć się będzie m.in. na temat najbardziej palących problemów Mielca, które wymagają rozwiązania oraz przyszłościowych wizji miasta.

Debata z udziałem Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego będzie miała charakter otwarty. Może w niej wziąć udział każdy zainteresowany tym tematem mieszkaniec Mielca.

Dodatkowo debatę będzie można śledzić online, z możliwością zadawania pytań na profilu facebookowym Urzędu Miejskiego w Mielcu. Bardzo serdecznie zapraszamy do dyskusji o przyszłości naszego miasta.

Raport z badań społecznych – Mielec lipiec 2020

Streszczenie diagnozy PRL Mielec

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości