W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Para z garnka podgrzewanego elektrycznie służyła do ogrzewania

Dzielnicowi ze Szczucina w niecodzienny sposób pomogli potrzebującym 78-letnim seniorom. Policjanci zorganizowali opał i pomoc medyczną dla małżeństwa z gminy Szczucin.

W ostatnich dniach znacznie obniżyła się temperatura. Opady śniegu, chłód oraz panująca pandemia stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób w podeszłym wieku, schorowanych i pozbawionych opieki. Dzielnicowi to policjanci, którzy mają stały kontakt z mieszkańcami swoich rejonów. Znają adresy, pod którymi zamieszkują osoby starsze, niejednokrotnie samotne.

Seniorzy mieszkający na terenach oddalonych od miasta często pozbawieni są pomocy dlatego dzielnicowi odwiedzają ich w ramach obchodu swego rejonu.

Również 12 lutego, mł.asp. Łukasz Liguz oraz asp. Krzysztof Słowik udali się na kontrole osób zamieszkujących samotnie. Sytuacja jaką zastali w domu małżeństwa 78-latków z terenu gminy Szczucin była dramatyczna. Starszym ludziom do ogrzewania służyła para z garnka podgrzewanego elektrycznie. Staruszkowie nie mieli opału i byli wyziębieni. Temperatura panująca w budynku mieszkalnym oscylowała poniżej 0 a przeszywający na zewnątrz mróz do minus 14 stopni, zagrażał ich życiu i zdrowiu.

Dzielnicowi z miejsca przystąpili do działania, angażując w nie także władze lokalne. Dzięki wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin, zorganizowali w niespełna parę godzin niezbędny opał, pomoc medyczną również. Pracownicy gospodarczy z urzędu gminy wnieśli opał do komórki na węgiel, a mundurowi między czasie narąbali drewna i rozpalili w piecu.

Policjanci powiadomili pracowników opieki społecznej o trudnej sytuacji.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa