W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Parafia pw. Ducha Świętego – Wielki Tydzień [VIDEO]

Celebracje Wielkiego Tygodnia – plan transmisji:

Wielka Środa
godz. 20.00 (Transmisja)
Wielki Czwartek
9.00 – Ciemna Jutrznia
18.00 – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej
Wielki Piątek
9.00 – Ciemna Jutrznia
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
Odmawiać ją będziemy codziennie po wieczornej eucharystii.
17.00 – Drogą Krzyżową rozpocznie się Celebra Męki Pańskiej.
Po liturgii Wielkopiątkowej odśpiewamy Gorzkie Żale.
20.00 – Droga Krzyżowa.W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
W tym dniu nie ma żadnych dyspens.
Wielka Sobota
Nie będzie poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Obrzędu błogosławieństwa powinien dokonać ojciec rodziny.
Celebracja Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00.
Niedziela Wielkanocna oraz Poniedzialek Wielkanocny
Msze święte wg stałego grafiku

WIELKA ŚRODA

Zachęcamy was także do wspólnej modlitwy w Wielką Środę. Na ten dzień przygotowaliśmy  Rodzinne nabożeństwo pokutne. Niestety nie wszyscy będą mieli okazję w tych dniach przystąpić do kratek konfesjonału, aby wyznać swoje grzechy i otrzymać rozgrzeszenie. Dlatego chcemy pomóc wam we wzbudzeniu żalu doskonałego, tak byście prosząc Boga o przebaczenie waszych grzechów i postanawiając przystąpienie do spowiedzi po zakończeniu epidemii, mogli doświadczyć spojrzenia Miłosiernego Ojca, który pragnie waszego nawrócenia i pełni życia.

WIELKI CZWARTEK

W Wielki Czwartek Kościół gromadzi się na Mszę Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy Chrystusa z Apostołami. Wspominamy ustanowienie Eucharystii, czyli Mszy św. oraz Komunii św., której tak bardzo nam w tym czasie pandemii brakuje. Jezus ustanowił również kapłaństwo i zostawił nam w geście obmycia nóg przykazanie braterskiej miłości.

W tym roku nie będzie celebrowana poranna Msza Krzyżma w Tarnowskiej Katedrze. Nie będą również przygotowywane Ciemnice w kościołach parafialnych. Zapraszamy was jednak do wspólnej modlitwy w domu, która nie musi się ograniczać tylko do czasu transmisji Mszy Wieczerzy Pańskiej.

I wy możecie dzisiaj w waszych domach, przez proste gesty naśladować Jezusa. Jest na to dwojaki sposób. Po pierwsze zaplanujcie rodzinną wieczerzę, odmienną od tej w dzień powszedni. Natomiast jako modlitwę wieczorną  przeżyjcie namiastkę „Godziny świętej” czyli wspólne modlitewne czuwanie i trwanie z Jezusem konającym w Ogrójcu. Będzie to wam przypominać o tradycyjnej Ciemnicy.

Zapraszamy was do skorzystania z przygotowanego na ten dzień Rytuału rodzinnego – aby pobrać plik PDF KLIKNIJ TUTAJ
Aby pobrać pliki mobi i epub – KLIKNIJ TUTAJ

WIELKI PIĄTEK

Krzyż, rozważanie Męki Pańskiej, pokuta i umartwienie oraz Grób Pański. To cztery rzeczywistości, które charakteryzują Wielki Piątek – drugi dzień Triduum Paschalnego. Warto zatrzymać się choć na chwilę o godz. 15:00, aby uczcić moment śmierci Jezusa.

Wśród wielu propozycji na ten dzień można sięgnąć po nabożeństwo Drogi krzyżowej (transmitowanej lub indywidualnie odprawionej). Można także wysłuchać Gorzkich żalów i duchowo uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej.

W obliczu niemożliwości pójścia do kościoła, proponujemy wam przede wszystkim Domową adorację Krzyża. Możecie celebrować ją w całości albo podzielić na dwa krótsze momenty w ciągu dnia lub wieczorem. Nie zapomnijcie też, że dzisiaj w duchu wynagrodzenia Jezusowi za Jego Mękę Kościół wzywa wszystkich do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz do ścisłego postu, zgodnie z zasadami, których wyjaśnienie znajdziecie w kolejnym tomiku Rytuału rodzinnego – aby pobrać plik PDF KLIKNIJ TUTAJ
Aby pobrać pliki mobi i epub – KLIKNIJ TUTAJ

Zobacz też...