W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Pijany w mitsubishi uciekał policji i trafił do aresztu

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30-letniemu kierowcy mitsubishi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekając przed policjantami doprowadził do kolizji z melexem.

Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.

W czwartek, po godz. 9, dyżurny mieleckiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na ul. Padykuły w Mielcu, kierujący mitsubishi wjechał w drzwi wejściowe sklepu budowlanego. Na miejscu policjanci podjęli czynności, pomimo wydania przez umundurowanych funkcjonariuszy policji poruszających się oznakowanym radiowozem, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych polecenia do zatrzymania, kierujący zignorował polecenie do zatrzymania się, przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Mimo podawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący mitsubishi nie zatrzymywał się i uciekał w kierunku centrum miasta. Prowadząc szaleńczą jazdę ulicą Biernackiego, doprowadził do kolizji z wózkiem golfowym Melex. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Policjanci zatrzymali kierowcę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Mielca. Badanie na stan trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.

Przypominamy:

Kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piknik w Melexie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa