W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje

Piknik gminno-parafialny w Domacynach [FOTO]

9 lipca 2023r. odbył się Piknik gminno-parafialny  „Parafiada” zorganizowany przez Gminę Padew Narodowa, Proboszcza Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Domacynach, Gminny Ośrodek Kultury w Padwi Narodowej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Domacynach.

Na Pikniku zjawili się zaproszeni goście: Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos oraz Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu Waldemar Barnaś. Piknik rozpoczął się koronką do Miłosierdzia Bożego poprowadzoną przez Proboszcza. Następnie wszystkich obecnych przywitali Wójt Gminy Robert  Pluta, Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos, Proboszcz Parafii Ks. Władysław Jabłoński oraz Przewodnicząca KGW w Domacynach Pani Edyta Kielek.

Po przywitaniu odbył się Festiwal Piosenki Pielgrzymkowej. Na scenie wystąpili parafianie którzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz upominkami i dyplomami. W międzyczasie animator poprowadził różnego rodzaju zabawy dla dzieci z nagrodami które zostały sfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości oraz Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu. Po festiwalu na scenie pojawił się dj który poprowadził zabawę taneczną.

Cała impreza skończyła się o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim. Podczas pikniku dzieci mogły darmowo korzystać z dmuchanych zjeżdżalni oraz karuzeli. Swoje stoiska wystawiły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Domacynach, Zadusznikach oraz Przykopie. Każdy mógł skosztować pysznych potraw i przekąsek które przygotowały Panie z KGW.

Na Pikniku pojawiły się także służby mundurowe: mielecka policja, przy których stoisku można było zobaczyć samochód policyjny, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o zawodzie policjanta a także posłuchać jak należy przeciwdziałać na szkodę małoletnich oraz przestępczości w sieci. Swoimi wozami strażackimi przyjechali do nas także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Domacyn, Zadusznik, Przykopa oraz Kębłowa.

Strażacy przygotowali pokaz akcji gaszenia pożaru oraz zaprezentowali swoje wozy strażackie. Swoje stoisko wystawił także WORD Tarnobrzeg, który przeprowadził szkolenie edukacyjne z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dla uczestników przygotował również nagrody i gadżety.

Podczas pikniku została także przeprowadzona loteria fantowa. Piknik sponsorowany został przez Urząd Gminy oraz ze środków Funduszu Sprawiedliwości którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ważne kroki po rozmowie kwalifikacyjnej: podziękowanie i kontynuacja

Wiadomości Mielec

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Mistrzostwa Pierogowe w Górkach [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa