W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Podkarpaccy terytorialsi ćwiczyli z Estończykami [FOTO]

Ponad tysiąc żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej szkoliło się w miniony weekend na terenie całego Podkarpacia.

W ramach podnoszenia interoperacyjności, podczas ćwiczeń obecni byli estońscy żołnierze z Estonian Defence League. Wspólne przedsięwzięcie szkoleniowe opierają są także o trwające w Estonii ćwiczenia terytorialsów z 3 PBOT.

W dniach 2-3 grudnia 2023 r. żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili się w ramach szkoleń rotacyjnych i podstawowych. Terytorialsi mimo zamieci śnieżnej działali m.in. na terenie swoich Stałych Rejonów Odpowiedzialności, realizując wszystkie formy aktywności.

W ramach szkolenia rotacyjnego terytorialsi z 3 PBOT doskonalili m.in. umiejętności w posługiwaniu się indywidualnymi środkami ochrony przed skażeniami. Natomiast nowi ochotnicy podczas zajęć tzw. „szesnastki” poznawali podstawowe zagadnienia taktyczne potrzebne do przetrwania na współczesnym polu walki, ratownictwa medycznego czy też z topografii by wiedzieć m.in. jak przetrwać w trudnych warunkach.

W szkoleniach wzięli udział także żołnierze z Estonii, którzy obserwowali ćwiczenia żołnierzy z Podkarpackiej Trójki.

Wieloletnia współpraca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej z estońską formacją OT pozwala po raz kolejny na wymianę doświadczeń. Podkarpaccy terytorialsi w tym samym czasie doskonalą umiejętności szkoleniowe w Estonii. Wspólne szkolenia będą stanowić niebawem okazją do rywalizacji i wymiany doświadczeń podczas jednych z najtrudniejszych międzynarodowych zawodów rozpoznawczych pod kryptonimem Admiral Pitka Recon Challenge 2024 na terytorium Republiki Estońskiej – powiedział płk Michał Małyska, dowódca podkarpackich Terytorialsów.

Wojska Obrony Terytorialnej i estońską formację OT łączy plan współpracy, którego praktycznym wykonawcą ze strony polskiej jest 3 Podkarpacka Brygada OT im płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”. W elitarnych międzynarodowych zawodach Admiral Pitka Recon Challenge wezmą udział najlepsi żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Podczas międzynarodowej wojskowej rywalizacji, żołnierze wykażą się wiedzą i umiejętnościami.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostwa Mielca dla dzieci i młodzieży w tenisie

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa