W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Podkarpacki Dzień Wędliniarza już jutro

16 i 17 lipca br. w Radomyślu Wielkim na stadionie Radomyślanki odbędzie się Podkarpacki Dzień Wędliniarza i Dni Radomyśla Wielkiego. Na imprezy zaprasza Burmistrz Radomyśla Wielkiego i Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek.

 Tradycyjnie już podczas Podkarpackiego Dnia Wędliniarza swoje wyroby wędliniarskie prezentować będą zakłady przetwórstwa mięsnego z województwa podkarpackiego.

 

Wezmą one również udział w konkursach „Przysmak Ziemi Podkarpackiej” i „Najlepszy produkt mięsny”. W programie zbliżającej się imprezy jest też próba ustanowienia rekordu Polski na najdłuższą linię wykonaną z kiełbasy w kształcie klucza wiolinowego.

 

Podkarpacki Dzień Wędliniarza, który rozpocznie się w sobotę o godz. 16, to uczta zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Przybyli na to wydarzenie nie tylko będą mogli skosztować kiełbas, szynek, żeberek, ale także bawić się na Gali Disco Polo.

Rekord Polski na jubileusz

– Decydując się przed dekadą na zorganizowanie Dnia Wędliniarza chcieliśmy pokazać i promować produkty mięsne wytwarzane według tradycyjnych receptur w zakładach mięsnych naszej gminy. Pomysł wypalił, bo impreza szybko swoim zasięgiem objęła powiat mielecki, a następnie województwo podkarpackie.

 

Obecnie to nasze przedsięwzięcie pokazuje potencjał tradycyjnego przetwórstwa mięsnego na Podkarpaciu – mówi Józef Rybiński, burmistrz Radomyśla Wielkiego. – W tym roku Podkarpacki Dzień Wędliniarza obchodzi swój mały jubileusz, bowiem organizujemy go po raz dziesiąty.

 

Dlatego oprócz stałych punktów programu, w postaci degustacji wędlin,  konkursów i koncertów, podczas zbliżającej się imprezy postanowiliśmy spróbować swoich sił i ustanowić rekord Polski na najdłuższą linię wykonaną z kiełbasy w kształcie klucza wiolinowego Zapraszam mieszkańców gminy i nie tylko do wspólnej zabawy – zachęca burmistrz Rybiński.

Tradycyjnie już podczas PDW swoje wyroby wędliniarskie prezentować będą zakłady przetwórstwa mięsnego z Podkarpackiego. Wezmą one również udział w konkursach „Przysmak Ziemi Podkarpackiej” i „Najlepszy produkt mięsny”.

 

Przybyli goście będą mogli bawić się podczas biesiady z zespołem Pozytywnie Nakręceni, a także wziąć udział w konkursach i degustacji wyrobów mięsnych. Natomiast wieczorem, o godz. 19.30, rozpocznie się Gala Disco Polo, w trakcie której wystąpią zespoły Vice Versa, Verdis i Maxel.

Patronat Honorowy nad Podkarpackim Dniem Wędliniarza objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego, Polskie Stowarzyszenie Producentów Wyrobów Wędzonych Tradycyjnie

Na sportowo

Z kolei w ramach Dni Radomyśla Wielkiego w sobotę odbędzie się 36. Ogólnopolski Bieg Radomyski im. Jacka Kozioła. Impreza rozpocznie o godzinie 9.00 na stadionie Radomyślanki. W biegu głównym na dystansie 10 km mogą rywalizować kobiety i mężczyźni od 18. roku życia i posiadają aktualne zaświadczenie lekarskie zezwalające na start (młodsi zawodnicy od 16. roku życia, aby przystąpić do biegu będą musieli okazać także pisemną zgodę rodziców).

 

Trasa biegu prowadzić będzie ze stadionu ul. Rolną do Pnia, Jam i z powrotem na stadion. W czasie zawodów na tym odcinku drogi będą ograniczenia w ruchu drogowym. Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów organizatorzy z ogniska TKKF Szarotka działającego przy SCKiB w Radomyślu Wielkim przeprowadzą zawody biegowe na 1000 metrów.

 

Najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe. Zapisy do Biegu Radomyskiego przyjmowane będą w dniu zawodów w biurze zawodów na stadionie, które czynne będzie od godz. 8.00. Natomiast w niedzielę o godz. 16.30 rozpocznie się spartakiada dzieci i młodzieży, podczas której będą rozgrywane konkurencje sportowe. Na najlepszych czekają nagrody.

Na scenie Mr. Pollack i Łzy

Również w niedzielę o godz. 18.00 rozpoczną się koncerty. Jako pierwsza na scenie pojawi się Kapela Radomyślanie, po niej wystąpią uczestnicy zajęć wokalnych z SCKiB w Radomyślu Wielkim. O godz. 19.30 zagra Mr. Pollack, a o godz. 21. wystąpi gwiazda wieczoru – zespół ŁZY. Świąteczny dzień zakończy pokaz sztucznych ogni.

Podczas obu imprez będzie także wesołe miasteczko dla dzieci, stoiska gastronomiczne i promocyjne. Przeprowadzona zostanie również zbiórka pieniędzy na rzecz niespełna rocznej Ninki, chorej na Rdzeniowy Zanik Mięśni (SMA) typ I.

 

 

85798749

 

 

 

13435314_967400603309311_7498183871690302654_n

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa