W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Policja dostała dron z termowizją [FOTO]

Mieleccy policjanci otrzymali wartego blisko 30 tysięcy drona. Urządzenie na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu mł. insp. Tomasza Grazdy przekazał Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Wyposażony w wysokiej jakości kamerę termowizyjną bezzałogowy statek powietrzny wykorzystywany będzie między innymi w sprawdzaniu trudno dostępnych terenów, do działań wykrywczych oraz ratowniczych.

W piątek, dzięki gościnności Dyrektor MOSiR w Mielcu Mirosławy Gorazd, na stadionie piłkarskim Stali Mielec w Mielcu, Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu mł. insp. Tomasza Grazdy, bezzałogowy statek powietrzny. W tym niecodziennym wydarzeniu brał również udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Jacek Juwa.

Sprzęt został w całości sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Mielcu, jego wartość to blisko 30 tysięcy złotych. Jego wielofunkcyjność pozwoli na wykorzystanie go do wielu działań. Będzie wspierał funkcjonariuszy ruchu drogowego, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mieleckiego.

Z uwagi na fakt, że na terenie powiatu mieleckiego znajduje się wiele nieużytków rolnych i miejsc trudno dostępnych, urządzenie to może być szczególnie pomocne przy poszukiwaniu osób zaginionych. Maszyna dotrze na tereny, gdzie wkroczenie grup ratowniczych często jest trudne lub nawet niebezpieczne. Zaletą drona jest jego prędkość i sprawność w poszukiwaniu ludzi na dużych otwartych terenach, jak pola rolne.

Wykorzystanie tego urządzenia ułatwi pracę policjantom oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu mieleckiego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa