W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Historia Informacje

Policjanci uczcili Narodowy Dzień Zwycięstwa

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu podinsp. Grzegorz Bajda złożył biało-czerwoną wiązankę upamiętniając 76. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej w Europie, która obchodzona jest 8 maja. Komendant złożył kwiaty przed tablicami poświęconymi Żołnierzom Armii Krajowej, Żołnierzom Polskim pomordowanym przez NKWD oraz Żołnierzom Ziemi Mieleckiej poległym za Ojczyznę.

8 maja obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięstwa. Ustawa z 2015 r. zniosła wcześniejsze Święto Zwycięstwa i Wolności, przypadające na 9 maja. Jak głosi dokument – Narodowy Dzień Zwycięstwa „ustanowiono w celu upamiętnienia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami”. Narodowy Dzień Zwycięstwa jest świętem państwowym.

W sobotnie przedpołudnie Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu podinsp. Grzegorz Bajda złożył biało-czerwoną wiązankę upamiętniając 76. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej w Europie, pod tablicami poświęconymi Żołnierzom Armii Krajowej, Żołnierzom Polskim pomordowanym przez NKWD oraz Żołnierzom Ziemi Mieleckiej poległym za Ojczyznę, które znajdują się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Wojska Polskiego w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa