W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Policjanci w Przedszkolu Smoka Felusia [FOTO]

Policjanci z mieleckiej jednostki odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Smoka Felusia w Mielcu. Spotkanie z najmłodszymi, było okazją do rozmowy na temat właściwego zachowania się m.in. na drodze.

Funkcjonariusze opowiadali również o swojej codziennej pracy.

Edukacja o bezpieczeństwie zaczyna się od najmłodszych lat. Już w przedszkolu, dzieci poznają znaczenie niektórych znaków drogowych, czy też podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. W spotkaniach poświęconych tej tematyce często uczestniczą policjanci.

Funkcjonariusze z mieleckiej jednostki – mł. asp. Ewelina Ziemba i st. asp. Leszek Falarz, odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Smoka Felusia w Mielcu. Podczas spotkania mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Przypominali, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak ważne jest bycie widocznym na drodze oraz dlaczego należy nosić elementy odblaskowe, szczególnie teraz, gdy dni są krótsze, a wieczory ciemniejsze.

Policjanci przestrzegali dzieci, aby w trakcie spędzania czasu na świeżym powietrzu, samodzielnie się nie oddalały i nie rozmawiały z nieznajomymi. Jednym z elementów zajęć było zwrócenie uwagi na kontakt ze zwierzętami. Funkcjonariusze pokazywali przedszkolakom, jaką bezpieczną pozycję należy przyjąć w sytuacji zagrożenia.

Wizyta w przedszkolu była okazją również do tego, aby przybliżyć dzieciom informacje na temat zawodu policjanta.

Po krótkiej pogadance policjanci rozdali wszystkim dzieciom specjalne odblaski, które będą im towarzyszyć podczas codziennych spacerów i w drodze do przedszkola. Dzieci były zachwycone wizytą funkcjonariuszy i chętnie słuchały wskazówek dotyczących bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z policjantami dzieci będą bardziej świadome zagrożeń na drodze i będą nosić odblaski z dumą, dbając o swoje bezpieczeństwo oraz innych uczestników ruchu drogowego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa