W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Policjanci w roli taksówki?

Każdego dnia mieleccy policjanci reagują na każdy sygnał dotyczący zagrożenia zdrowia czy życia. Niestety, wciąż zdarzają się sytuacje, kiedy dochodzi do bezpodstawnego wezwania służb, żartów i lekkomyślności, a w tym momencie ktoś inny może potrzebować pomocy.

W piątek, przed godz. 22, mieleccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie osiedla Smoczka w Mielcu, ma mieć miejsce awantura, podczas której nietrzeźwy znajomy nie chce opuścić mieszkania zgłaszającego i kieruje groźby w jego kierunku. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce, tam zastali 67-letniego zgłaszającego, który oświadczył, iż zadzwonił na numer alarmowy, ponieważ chciał, aby służby odwiozły jego kolegę do domu. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny do 1500 zł.

Policjanci apelują! Zgodnie z kodeksem wykroczeń, osoby, które w sposób nieodpowiedzialny wzywają Policję popełniają wykroczenie z art. 66. § 1. Kodeksu Wykroczeń: Kto: 1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, 2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego – podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych.

Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę może tej pomocy potrzebować.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostwa Mielca dla dzieci i młodzieży w tenisie

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa