W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Policjanci wyróżnieni za walkę z kłusownictwem bobrów

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie zostali wyróżnieni w konkursie pn. ”Interwencja dla przyrody”. Prekursorem konkursu, a zarazem prawnej ochrony przyrody jest Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która po raz trzeci w ramach projektu „Masz prawo do skutecznej ochrony przyrody”, zaprosiła podmioty do współzawodnictwa.
Laureaci otrzymali nagrody, były to latarki i lornetki do wykorzystania w służbie lub pracy w terenie oraz książki o tematyce przyrodniczej.

Komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli Komendy Głównej Policji oraz Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, wyłoniła laureatów trzeciej edycji konkursu „Interwencja dla przyrody”. Wśród nich znaleźli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Dębie, których walka z kłusownikami bobrów, objętych w Polsce ścisłą ochroną, trwa od kilku lat. Nagrodę w postaci okolicznościowego adresu i upominków odebrał Komendant Komisariatu Policji w Nowej Dębie nadkom. Mariusz Stasiak.

Zadanie konkursowe polegało na opisaniu  interwencji związanej z ochroną przyrody. Przy ocenie zgłoszeń pod uwagę były brane m.in. zaangażowanie uczestnika w interwencję oraz wyczerpujące i przejrzyste opisanie interwencji. Dodatkowo punktowane, ale nieobowiązkowe, były konsultacje z regionalnymi dyrekcjami ochrony środowiska, przeprowadzone w ramach opisanej interwencji. Warunkiem przystąpienia do konkursu było ukończenie bezpłatnego kursu e-learningowego „Ochrona przyrody w prawie i praktyce”.

Za podjętą inicjatywę oraz promowanie efektywnej prawnej ochrony przyrody gratulacje nowodębskim policjantom złożył Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu nadkom. Marek Pietrykowski.

Funkcjonariusze z Nowej Dęby zatrzymali w maju 2019 r. trzech mężczyzn, którzy polowali na bobry, a następnie zabijali zwierzęta i przetwarzali je na wyroby mięsne. Podejrzani w tej sprawie usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa