W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę w Izbiskach

Sprzyjająca pogoda sprawia, że na drogach i ulicach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Taki środek transportu jest bardzo popularny, jednak musimy pamiętać, żeby być bezpiecznym na drodze, nie wystarczy opanowanie techniki jazdy na rowerze, ważna jest również znajomość przepisów ruchu drogowego i stosowanie ich w praktyce.

Pomimo zaostrzenia kar i prowadzonych kampanii informacyjnych, wciąż na drogi powiatu mieleckiego wyjeżdżają nietrzeźwi rowerzyści. Wczoraj mieleccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Rower to jeden z najpopularniejszych środków transportu, szczególnie teraz w okresie wiosenno-letnim. Jest to pojazd, z którego korzystamy dla przyjemności, a coraz więcej osób dojeżdża nim do pracy czy szkoły. Przemieszczając się, za pomącą tego środka transportu, musimy pamiętać, że jesteśmy uczestnikiem ruchu drogowego i obowiązują nas przepisy ruchu drogowego. Pamiętajmy również, że rowerzyści w przypadku udziału w zdarzeniu drogowym są narażeni na poważne w konsekwencjach w skutki, które mogą doprowadzić do utraty zdrowia lub nawet życia. W porównaniu z kierującymi pojazdami mechanicznymi rowerzystów nie chroni karoseria oraz inne systemy bezpieczeństwa. Pomimo zaostrzenia kar i prowadzonych kampanii informacyjnych, wciąż na drogi powiatu mieleckiego wyjeżdżają nietrzeźwi rowerzyści.

W czwartek, po godz. 16 w miejscowości Izbiska, policjanci zatrzymali 39-letniego kierowcę jednośladu, który kierował mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Wadowice Górne odpowie za swój czyn przed Sądem.

Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Grupa Taneczna na Ogólnopolskim Festiwalu Tańca [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dzieci w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Zmarł ks. Franciszek Dziedzic wieloletni proboszcz w parafii Tuszów Narodowy​

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa