W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”

Od początku września do dziś trwają działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym czasie policjanci prewencji oraz wydziału ruchu drogowego szczególnie intensywnie pracowali w okolicach szkół oraz przedszkoli na terenie miasta i całego powiatu mieleckiego.
Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie podróży do szkoły to główne zadanie policjantów prewencji i ruchu drogowego w pierwszych dniach września.

Funkcjonariusze prowadząc wzmożone kontrole drogowe w okolicach szkół zwracali szczególną uwagę na sposób poruszania się kierowców w pobliżu placówek oświatowych, jak również zwracali uwagę na sposób przewożenia dzieci w pojazdach.

Zadaniem policjantów było również sprawdzenie infrastruktury drogowej w rejonie szkół, w razie nieprawidłowości funkcjonariusze kierowali zastrzeżenia do zarządców dróg. Na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego zdarzenia z udziałem dzieci.

Działania policjantów wydziału prewencji mieleckiej jednostki Policji skupiały się głównie na odwiedzinach przedszkolaków i dzieci w pierwszych klasach szkół podstawowych. Podczas spotkań policjanci przypominali najmłodszym o tym, jak bezpiecznie dojść do szkoły oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo w domu, czy podczas zabaw z rówieśnikami. W sumie policjanci prewencji odbyli kilkanaście takich spotkań na terenie miasta i powiatu.

Ze względu na duże zainteresowanie profilaktyką, policjanci będą kontynuować podobne spotkania przez najbliższe tygodnie.

 

624255793

 

ftttty

 

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa