W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Policyjne kontrole autobusów wycieczkowych

Zbliżające się wakacje to czas wzmożonych wyjazdów na wycieczki szkolne, zielone szkoły oraz obozy i kolonie. Przypominamy, że organizator wyjazdów, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ma możliwość mailowego lub telefonicznego zgłoszenia kontroli autokaru z czasowym wyprzedzeniem. Kontrola przeprowadzana jest w miejscu odjazdów autobusów lub w innym miejscu wskazanym przez organizatora.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. Z punktu widzenia funkcjonariuszy z roku na rok stan techniczny oraz przygotowanie pojazdów do podróży poprawia się. Mieleccy policjanci w ostatnim czasie nie ujawnili nieprawidłowości podczas kontroli autokarów, a kierowcy wyruszający w podróż są trzeźwi.

Policjanci przypominają:

  • jeśli autokar wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa, przewożone w nim dzieci muszą je mieć zapięte,
  • przejście w autokarze powinno pozostawać wolne, co umożliwia szybkie opuszczenie autokaru w razie ewakuacji,
  • podczas podróży samochodem osobowym dzieci powinny mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a młodsze dzieci powinny podróżować w specjalnych fotelikach.

Osoby zainteresowane kontrolą autokaru prosimy o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu w dni robocze w godzinach 7.30 – 15.30, tel. 47 82 273 50 lub e- mail: [email protected]l.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa