W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Pomeczowe zatrzymania kibiców w Kielcach

Za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych odpowiedzieli przed sądem dwaj z trzech zatrzymanych w sobotnie popołudnie mężczyzn.

Trzeci z nich to 16-latek, który za swoje poczynania odpowie przed sądem rodzinnym. 17 i 44-latek usłyszeli już zarzuty. Cała trójka odpowie za trzymanie w trakcie meczu piłkarskiego tzw. „sektorówki”, utrudniając tym samym identyfikację innych osób na trybunach.

W sobotnie popołudnie na kieleckim stadionie odbywał się mecz piłkarski Korony Kielce i Stali Mielec. W trakcie spotkania kibice drużyny miejscowej w pewnym momencie rozciągnęli flagę – tzw. „sektorówkę”, zasłaniając tym samym innych widzów, którzy odpalili race świetlne. Niedługo później to samo uczynili kibice gości. Policjanci przystąpili do działania i po zakończonym meczu zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch z zatrzymanych to mieszkańcy Kieleckiego regionu w wieku 16 i 17 lat, a trzeci to 44-latek, mieszkaniec województwa podkarpackiego. Śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ustalili, że zatrzymani trzymali rozciągniętą flagę sektorową, utrudniając w ten sposób identyfikację innych kibiców, czym naruszyli przepisy Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Dwóch z zatrzymanych mężczyzn  wieku 17 i 44  lat usłyszało już zarzuty, za które grozi wysoka grzywna oraz zakaz stadionowy. Z kolei 16-latek będzie swoje zachowanie tłumaczył przed sądem dla nieletnich.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa