W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video

Poradnia Okulistyczna dla Dzieci i więcej zabiegów okulistycznych w mieleckim Szpitalu [VIDEO]

Informacja, która powinna ucieszyć bardzo wielu rodziców z naszego regionu, ale także dorosłych pacjentów okulistycznych.

Miło nam poinformować o zupełnej nowości, jaką będzie uruchomienie w naszym Szpitalu Poradni Okulistycznej dla Dzieci, bardzo wyczekiwanej przez rodziców i opiekunów. To jest niezwykle istotne z uwagi na potrzeby zdrowotne w naszym mieście i powiecie. Podejmujemy tego rodzaju rozwiązania, aby rozszerzyć ofertę dla naszych pacjentów, zarówno dorosłych jak i dzieci – mówi Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu.  – Chcemy aby mielczanie nie musieli wyjeżdżać do innych miast i znaleźli pomoc medyczną tu, na miejscu i to świadczoną przez fachowców najwyższej klasy – dodaje dyrektor.

 – Okulistyka w mieleckim Szpitalu rozwija się już od kilku lat, natomiast w ostatnim czasie odnotowujemy naprawdę duży wzrost dostępności do świadczeń i wzbogacenia oferty dla naszych pacjentów z Mielca i okolic – mówi prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak, który kieruje mieleckim zespołem okulistów. 

 – Przyjeżdżają jednak do nas także pacjenci z innych miejscowości, dlatego bardzo ważne jest rozwijanie Okulistyki również pod kątem liczebności kadry diagnostycznej i zabiegowej. Cieszymy się dużym wsparciem dyrektora Szpitala Pawła Pazdana i to dzięki rozwiązaniu, które wprowadził, możemy wykonywać więcej zabiegów usuwania zaćmy, ale także w szerszym zakresie pomagać pacjentom ze zwyrodnieniem plamki żółtej związanym z wiekiem, czy z cukrzycowym obrzękiem plamki. 

 Niezwykle ważny jest rozwój okulistyki dziecięcej. Pracuje u nas już lek. Ewelina Balak, uznana specjalistka z Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej w Lublinie, ale kadra w tym zakresie będzie dodatkowo poszerzona o innych, również renomowanych i wykwalifikowanych specjalistów, którzy chętnie do Mielca przyjeżdżają, bo są tu warunki do rozwoju.

 – Już od dłuższego czasu chcieliśmy rozszerzyć ofertę w zakresie okulistyki dla mielczan, by wykorzystać potencjał i dobrą współpracę z bardzo cenionymi w Polsce i Europie lekarzami okulistami z Lublina. Uzgodniliśmy z prof. Robertem Rejdakiem, że zwiększymy zakres godzin pracy bloku operacyjnego, a co za tym idzie ilość zabiegów chirurgii jednego dnia wykonywanych w naszym szpitalu. 

 Jest to możliwe dzięki przeorganizowaniu pracy naszego Bloku Operacyjnego, czego podjęła się pani ordynator Marzanna Nykiel. Rozszerzymy również świadczenia w ramach programów lekowych – zaznacza dyrektor Paweł Pazdan.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa