W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video

Poradnia Okulistyczna Szpitala Specjalistycznego cały czas się rozwija [VIDEO]

Wysokiej klasy tomograf i nowy laser YAG stosowany przy zaćmie wtórnej i jaskrze  

 – Przez kilka lat istnienia Poradni Okulistycznej cały czas się ona rozwija, tzn. przybywa badań diagnostycznych, które możemy wykonać, jesteśmy też w stanie leczyć coraz więcej chorób. Kontynuujemy program lekowy leczenia wysiękowej postaci AMD, czyli zwyrodnienia plamki żółtej oka oraz retinopatii cukrzycowej. Poza programami również stosujemy terapię tymi nowoczesnymi lekami, na przykład w zakrzepie żyły środkowej siatkówki lub przy obrzęku siatkówki z innych przyczyn – opowiada dr hab. n. med. Tomasz Chorągiewicz.

Ale żeby prowadzić program lekowy oraz diagnozować pacjentów na wysokim poziomie, musimy dysponować naprawdę dobrym sprzętem. Nasza poradnia obecnie wyposażona jest w najwyższej klasy OCT, czyli optyczny tomograf siatkówki z funkcją wykonywania optycznej angiografii, która umożliwia nam badanie wszystkich warstw naczyń siatkówki z dokładnością do kilkunastu milimetrów bez konieczności użycia barwnika. Badanie jest więc bardzo bezpieczne. Ale oczywiście zajmujemy się szerokim spektrum diagnostyki i leczenia. Od niedawna nasza pracownia wyposażona jest w laser YAG, którym jesteśmy w stanie leczyć zaćmę wtórną oraz w niektórych stanach wykonywać zabiegi w przebiegu jaskry – informuje dr Tomasz Chorągiewicz.

Na pewno jednym z dużych sukcesów tej poradni jest to, że pomimo ogólnopolskich problemów z brakami lekarzy na rynku pracy, to specjalistów tu stale przybywa i poszerzamy ofertę usług medycznych. W tej chwili w Poradni Okulistycznej pracuje już pięciu lekarzy, w tym okulista dziecięcy, więc teraz zaopatrywani są u nas zarówno dorośli, jak i dzieci – podkreśla Paweł Pazdan, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. – Nasza Poradnia Okulistyczna pracuje w środy, czwartki, piątki oraz dodatkowo w soboty. Mamy nie tylko bardzo dobrą kadrę, ale także świetny sprzęt, dzięki czemu możemy w szerokim zakresie pomagać pacjentom i realizować różnego rodzaju programy i procedury zabiegowe. 

Warto wspomnieć, że na Oddziale Okulistycznym (Oddział Chirurgii Jednego Dnia) z sukcesem operowane są zaćmy. 

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa