W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Porody rodzinne wracają do Mielca

Konieczne jest stosowanie się do reżimu sanitarnego

Na Oddziale Położnictwa i Ginekologii Szpitala Specjalistycznego w Mielcu znów będzie można rodzić rodzinnie, co do tej pory uniemożliwiała sytuacja epidemiologiczna związana z COVID-19.

Nie znaczy to jednak, że kwestie bezpieczeństwa nie są już niezwykle istotne.
Oczywiście porody rodzinne muszą odbywać się zgodnie z określonymi zasadami higieny i epidemiologii. Osoby, które zdecydowały się na porody rodzinne muszą mieć wykonany test na covid-19, który nie może być starszy niż 5 dni w dniu porodu. Tak więc najpierw trzeba ustalić z lekarzem ginekologiem-położnikiem planowany termin rozwiązania, a następnie udać się do punktu pobierania badania materiału biologicznego, który mieści się przy Poradni Chorób Zakaźnych w mieleckim szpitalu. Działa on od poniedziałku do piątku od 7.30 do 9.30. – mówi lek. Magdalena Krępa, zastępca dyrektora szpitala ds. lecznictwa.

Jeśli nie ma przeszkód, by osoba towarzysząca mogła wziąć udział w porodzie rodzinnym, musi pamiętać o tym, że przez cały czas będzie musiała mieć rękawiczki, maseczkę i inną odzież ochronną, w tym fartuch.

Tego rodzaju zalecenia dotyczące wznowienia porodów rodzinnych, a także warunków, w jakich się mają odbywać, pochodzą od Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Ginekologii i Położnictwa, a dotyczą wszystkich szpitali, ale oczywiście poszczególne placówki wdrażają je w miarę możliwości – dodaje lek. Magdalena Krępa.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa