W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Powstanie hala sportowo-widowiskowa przy ZSO 1

Wczoraj (14.03.24r.) Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu.

Podczas spotkania zaprezentował młodzieży wizualizację hali sportowo-widowiskowej, która ma powstać przy szkole. W trakcie rozmowy Prezydent przybliżył także uczniom krótki rys historyczny.

Podkreślił, że złożony po raz czwarty w obszarze inwestycyjnym „Infrastruktura sportowa i edukacyjna” wniosek miasta Mielec na dofinansowanie budowy hali sportowo-widowiskowej z zapleczem i niezbędną infrastrukturą techniczną w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr. 1 w Mielcu zyskał pozytywną ocenę i uzyskał dofinansowanie w wysokości 18 mln 450 tys. zł.

Planowany termin zakończenia tej inwestycji określony jest na koniec grudnia 2025 roku na terenach ZSO nr 1 na Osiedlu Lotników po północno-zachodniej stronie istniejącego budynku SP 8 i V LO powstanie obiekt składający się z trzech części: hali widowiskowo-sportowej z widownią i zapleczem socjalnym, sali gimnastycznej z zespołem szatniowym i części technicznej (magazyny, węzły cieplne, wentylatorownia, itp.). Dodatkowo wybudowany zostanie łącznik pomiędzy nową halą, a istniejącym budynkiem. Zaprojektowana hala będzie mogła pełnić funkcje sportowe, kulturalne oraz oświatowe.

Do przetargu na  realizację tej tak oczekiwanej przez mieszkańców osiedla Lotników inwestycji zgłosiło się 11 wykonawców, za najkorzystniejszą uznano ofertę za kwotę 18 mln 205 431 zł, którą przedstawiła firma Karpat-Bud Sp. z o.o. z Głogowa Małopolskiego. To kwota o 200 tys. zł mniejsza niż zaplanowano w budżecie na tę inwestycję.

Zwieńczeniem było podpisanie umowy na realizację inwestycji pomiędzy Prezydentem Miasta Mielca Jackiem Wiśniewskim, a przedstawicielami firmy Karpat-Bud Sp. z o.o. w składzie: Rafał Styka- członek zarządu i Paweł Makuch- prokurent.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostwa Mielca dla dzieci i młodzieży w tenisie

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa