W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Powstanie nowa droga na terenie Mieleckiego Parku Przemysłowego

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie ogłosił listę zadań zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.  Na liście tej znalazło się zadanie inwestycyjne zgłoszone przez Gminę Miejska Mielec pn.: „Budowa drogi gminnej publicznej na terenie Mieleckiego Parku Przemysłowego”.

Kosztorysowa wartość projektu zamyka się kwotą 3 mln 939 892 zł., natomiast kwota dofinansowania zadania środkami Funduszu wyniesie  1 mln 789 930 zł.

Planowana droga znajdować się będzie na terenach przyległych do Mieleckiego Parku Przemysłowego – obszar B na osiedlu Wojsław. Jedna część nowego traktu drogowego o długości 763 metrów zostanie poprowadzona przebudowanym odcinkiem ulicy Inwestorów, a druga część będzie całkowicie nową ulicą łączącą się z istniejącą drogą wewnętrzną umożliwiającą dojazd do obwodnicy miasta. Ulica wyposażona w kanalizację teletechniczną i deszczową wraz z chodnikiem  wykonanym z kostki brukowej będzie oświetlona 26 latarniami. Wybudowane zostaną także dwie zatoki autobusowe.

Realizacja tego projektu pozwoli na otwarcie kolejnych terenów Mieleckiego Parku Przemysłowego pod działalność inwestycyjną. Możliwe będzie bezpośrednie wyprowadzenie ruchu z obszaru przemysłowego zarówno na drogę wojewódzką – obwodnicę miasta Mielca, jak i do samego centrum miasta.

mapka z nową drogą w Parku Przemysłowym

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa