W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Powstanie nowy zjazd z autostrady A4

Rząd premiera Mateusza Morawieckiego rozstrzygnął kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – do jednostek samorządu terytorialnego trafi kolejna transza środków z 13,5 mld zł.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała o wynikach drugiego naboru wniosków o wsparcie dla jednostek samorządu terytorialnego w ramach dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Prawie 140 mln zł otrzymają podkarpackie samorządy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze będą przeznaczane na budowę przedszkoli, dróg, inwestycje w ochronę zdrowia, czy środowiska.

Największa kwota – 25 mln zł zasili budżet samorządu województwa podkarpackiego – za te pieniądze powstanie zjazd z autostrady A4 w kierunku Ostrowa na skrzyżowaniu z DW 986 – poinformowała wojewoda Ewa Leniart.

To już trzecia transza Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, tym razem pomoc otrzyma 86 samorządów.

To dobra wiadomość głównie dla mieszkańców Ropczyc i Mielca, bo powstanie za te pieniądze nowy węzeł autostradowy w Ostrowie, dzięki czemu miasta uzyskają szybki wjazd na autostradę.
Dotychczas mieszkańcy Ropczyc korzystali z wjazdu i zjazdu na Sędziszów Małopolski.
Mielczanie natomiast będą mogli wjechać na autostradę drogą Mielec – Ropczyce.
Koszt inwestycji to 40 mln zł. Brakujące 15 mln wyłoży Urząd Marszałkowski.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa